Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2021 15:24
Xbox i PC
804V

Halo Infinite z pełnym cross-playem i cross-progresją. Microsoft skupia się na Xboksach i PC

Microsoft kolejny raz potwierdza, że zamierza bardzo mocno wspierać graczy na PC. Firma zapowiedziała obniżkę prowizji w swoim sklepie i potwierdziła pozytywne informacje dotyczące Halo Infinite.

Matt Booty na blogu Microsoftu opublikował wiadomość, w której potwierdził, że amerykańska korporacja zamierza mocno wspierać fanów elektronicznej rozgrywki na PC i Xboksach. Firma podkreśla swoją dewizę „gracz przede wszystkim”.

Szef Xbox Game Studios podkreślił, że Microsoft w ostatnich 18 miesiącach wydał wiele ciekawych gier na PC (między innymi Age of Empires II i III DE, Gears Tactics, Wasteland 3, Minecraft Dungeons i Microsoft Flight Simulator), a to oczywiście nie koniec.

Zbliżające się Halo Infinite otrzyma pełny cross-play i cross-progresję, więc będziemy mogli przechodzić pomiędzy Xboksami Series X|S, Xboksem One oraz PC i zawsze otrzymamy dostęp do swojego konta.

„Ściśle współpracowaliśmy ze społecznością PC, aby upewnić się, że Halo Infinite oferuje najlepsze wrażenia z gry na PC, w tym bardzo pożądane funkcje, takie jak wsparcie dla ekranów ultrawide i super ultrawide, potrójne skróty klawiszowe, szeroki wachlarz zaawansowanych opcji graficznych i wiele innych. Chcemy mieć pewność, że Halo będzie służyć społeczności PC”.

Microsoft chce dalej oferować swoje gry w różnych sklepach (jak przykładowo Steam), jednak zamiera także mocno zachęcać deweloperów do swojej platformy – od 1 sierpnia udział twórców w przychodach netto ze sprzedaży produkcji na PC w Microsoft Store wzrośnie z 70% do 88%. Będzie to na pewno duża zachęta, by oferować swoje pozycje na platformie amerykańskiego giganta.

Warto przypomnieć, że Microsoft w tym tygodniu potwierdził bardzo wysokie wyniki oraz opublikował zwiastun zbierający gry z Xbox Game Pass.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/04/29/continuing-our-pc-gaming-journey-in-2021-and-beyond/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft