Iza Łęcka Iza Łęcka 28.04.2021 07:00
Xbox Series XS
2293V

Microsoft potwierdza rekordowe wyniki działu gier. Cała korporacja osiągnęła 41,7 mld dolarów przychodu

Microsoft podsumował trzeci kwartał roku obrotowego, chwaląc się znacznie lepszymi rezultatami w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dzięki premierze Xboksów Series X|S dział gier osiągnął zaskakująco dobre wyniki.

Korporacja z Redmond ma za sobą bardzo dobry okres, czego potwierdzeniem są rezultaty przedstawione w raporcie za trzeci kwartał aktualnego roku finansowego. Amerykanie osiągnęli 41,7 mld dolarów przychodu (+19% w ujęciu rocznym), a dochód operacyjny wyniósł dokładnie 17 mld dolarów (+31% rok do roku). Wszystkie najważniejsze działy giganta branży odnotowały wyższe wyniki względem analogicznego czasu w zeszłym roku, jednak warto podkreślić, że Xbox może cieszyć się o 50% lepszym rezultatem rok do roku.

Microsoft potwierdził 232% wzrost przychodów ze sprzętu marki Xbox, co bezsprzecznie jest związane z premierą Xboksów Series X|S. Gry i usługi również cieszyły się zwiększonym zainteresowaniem, odnotowując o 34% lepszy wynik rok do roku. Trzeba zaznaczyć, że osiągi działu mogły być znacznie większe, ale firma wciąż mierzy się z sporymi trudnościami w dostawie nowych urządzeń.

Istotnym aspektem rezultatów Xboksa jest również dodanie do zestawienia przychodów ZeniMax, czyli firmy-matki Bethesdy. Microsoft dołączył do swojej rodziny nowe studia na początku 2021 roku.

Daniel Ahmad, starszy analityk Niko Partners, potwierdza, że jest to najlepszy trzeci kwartał roku finansowego i jednocześnie początek roku dla działu gier Microsoftu od momentu pierwszego dzielenia się wynikami, który został zapoczątkowany około sześć lat temu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-q3-2021-earnings
https://www.videogameschronicle.com/news/microsofts-gaming-business-reports-a-50-jump-in-quarterly-revenue/

Tagi: Microsoft wyniki finansowe Xbox Xbox Series X|S