Klasyczny PlayStation Store odblokowany. Gracze mogą kupować gry na PS3, PS Vitę i PSP przez przeglądarkę

News
4059V
Klasyczny PlayStation Store odblokowany. Gracze mogą kupować gry na PS3, PS Vitę i PSP przez przeglądarkę
Iza Łęcka | 26.04.2021, 08:14

Sony opracowało nową witrynę PlayStation Store, na której zabrakło miejsca dla pozycji z PS3, PS Vity i PSP. Użytkownicy platform nie dają jednak za wygraną – przygotowana wtyczka do Firefoxa pozwala nabywać produkcje na starsze systemy japońskiego producenta.

Nowy PlayStation Store oferuje nowoczesny design, choć dość kontrowersyjną decyzją okazało się usunięcie z witryny sklepu oraz aplikacji gier dla PlayStation 3, PlayStation Vity oraz PlayStation Portable. Obecnie wiemy, że wspomniane postanowienie było związane ze stopniowym odcięciem trzech klasycznych platform od sklepu, jednakże społeczności udało się uratować PS3 i PS Vitę.

Jim Ryan potwierdził, że Sony popełniło błąd, planując zakończenie wsparcia cyfrowych zakupów, i wycofano się z zamknięcia PS Store dla dwóch starszych sprzętów. Oficjalnie będziemy mogli kupować gry wyłącznie poprzez konsole – na witrynie sklepu i w aplikacji nie zapowiedziano jakichkolwiek zmian.

Gracze jednak przygotowali wtyczkę do Firefoxa zatytułowaną „Valkyrie PS Store”, która umożliwia dostęp do starego sklepu – projekt wykorzystuje zarchiwizowane strony w serwisie archive.org. Na poniższym materiale przedstawiono, że witryna funkcjonuje i umożliwia między innymi wyszukiwanie konkretnych produkcji. Jeśli korzystacie z innej przeglądarki, to uzyskanie dostępu do klasycznego PlayStation Store jest możliwe poprzez wklejanie adresu URL na wspomnianej stronie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/users-discover-how-to-access-the-old-playstation-store-and-buy-psp-ps3-and-vita-games/

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper