PS3 i PS Vita zachowają dostęp do PS Store. Szef PlayStation mówi wprost: „podjęliśmy złą decyzję”

News
4099V
PS3 i PS Vita zachowają dostęp do PS Store. Szef PlayStation mówi wprost: „podjęliśmy złą decyzję”
Wojciech Gruszczyk | 19.04.2021, 19:10

Jim Ryan właśnie wydał oświadczenie, w którym szef PlayStation potwierdził, że japońska korporacja podjęła złą decyzję. PlayStation 3 i PlayStation Vita nie stracą dostępu do PlayStation Store! To kapitalna wiadomość dla wielu graczy.

Od tygodni informujemy naszą społeczność o konsekwencjach odcięcia PlayStation 3 i PlayStation Vity od PlayStation Store, ale Sony postanowiło zareagować na opinie społeczności. Jim Ryan właśnie wydał oświadczenie:

„Niedawno poinformowaliśmy graczy, że PlayStation Store dla PS3 i PS Vita ma zostać latem zamknięty. Po głębszym zastanowieniu jest jednak jasne, że podjęliśmy złą decyzję. Dlatego dziś z radością mogę powiedzieć, że PlayStation Store będzie nadal działać na tych urządzeniach. Zgodnie z planem, sklep zostanie wycofany z PSP od 2 lipca 2021 roku” – powiedział Jim Ryan, szef PlayStation

Sony potwierdza, że PS3 i PS Vita otrzymają stały dostęp do sklepu i jedynie na PlayStation Portable nie będziemy mogli dokonywać zakupów. Szef PlayStation potwierdził, że korporacja chciała się skupić na nowszych platformach, ale ze względu na graczy – zmieniła zdanie:

„Kiedy początkowo podjęliśmy decyzję o zakończeniu wsparcia cyfrowych zakupów dla PS3 i PS Vita, było to spowodowane wieloma czynnikami, w tym wyzwaniami związanymi z obsługą sklepu na starszych urządzeniach oraz chęcią skupienia większej ilości naszych zasobów na nowszych sprzętach, na których gra większość naszych graczy. Widzimy teraz, że wielu z Was jest bardzo zainteresowanych możliwością kontynuowania zakupów klasycznych gier na PS3 i PS Vita w przyszłości, więc jestem zadowolony, że udało nam się znaleźć rozwiązanie pozwalające na kontynuowanie działalności.

Cieszę się, że możemy zachować tę część naszej historii przy życiu, aby gracze mogli z niej korzystać, podczas gdy my nadal będziemy tworzyć nowe, przełomowe produkcje na PS4, PS5 i następną generację VR”  – dodał Jim Ryan, szef PlayStation

W ostatnich dniach gracze rozpoczęli wielką kampanię, która miała uświadomić Sony, że firma zdecydowała się przedwcześnie uśmiercić swoje platformy. Gracze stworzyli różne petycje – wysyłali prośby dotyczące zachowania konsol i usunięcia Jima Ryana ze stołka prezesa. Czy to pomogło? Najwidoczniej tak. Sony zdecydowało się zmienić decyzję, a informację podał sam szef PlayStation.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/04/19/playstation-store-on-ps3-and-ps-vita-will-continue-operations/

Komentarze (174)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper