Sony całkowicie zablokowało dostęp do starego PlayStation Store. Dla wielu graczy nie jest to dobra wiadomość

News
4477V
Sony całkowicie zablokowało dostęp do starego PlayStation Store. Dla wielu graczy nie jest to dobra wiadomość
Iza Łęcka | 29.03.2021, 08:16

Pod koniec zeszłego roku Sony uruchomiło nowy PlayStation Store. Sklep jest dostępny między innymi poprzez witrynę, jednak dla wielu użytkowników jego największą bolączką jest brak wsparcia starszych platform. Fani klasycznych urządzeń odkryli możliwość korzystania ze starego PS Store, jednakże ta opcja została zablokowana.

Sony w zeszłym roku zaprosiło swoją społeczność do korzystania z nowego PlayStation Store, lecz na serwisie oraz w aplikacji nie znajdziemy produkcji i dodatków do starszych sprzętów – PlayStation 3, PlayStation Vity i PlayStation Portable.

Część graczy chciało jednak wciąż korzystać z poprzedniej wersji sklepu, więc szukali sposobu na dostęp do znanej witryny. Jak się okazało, rozwiązaniem problemu był odnośnik do starego PlayStation Store, który umożliwiał korzystanie ze znanego sklepu. W ten sposób klienci mogli nie tylko szukać gier w dobrze znanym interfejsie, co więcej sprawdzali także tytuły z PS3, PS Vity i PSP.

Obecnie wskazana opcja została zablokowana, przez co posiadacze starszych platform Sony nie mają już jakiegokolwiek dostępu do PlayStation Store za sprawą strony internetowej. Pozostaje jeszcze sklep wbudowany w same konsole – choć według plotek także ta opcja może zostać wyłączona. Jeśli informacja zostanie potwierdzona, to już wkrótce zakup produkcji z PS3, PS Vicie czy PSP może okazać się niedostępny.

Część społeczności obawia się, że w niedalekiej przyszłości pojawi się nawet problem z pobieraniem wcześniej kupionych tytułów, więc już teraz (przed oficjalnym ogłoszeniem Sony) pobierają wszystkie najważniejsze gry.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/03/sony_locks_the_door_on_legacy_web-based_ps_store

Komentarze (214)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper