Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2021 12:10
PSVR 2 kontrolery
785V

PlayStation wierzy w „nową generację VR”. Sony ma wielkie plany dotyczące wirtualnej rzeczywistości

Sony zrobiło niemałą niespodziankę, zapowiadając nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że producent dostrzega spory potencjał VR, a Jim Ryan śmiało twierdzi, że ten segment branży jest dla japońskiej korporacji „strategiczną szansą”.

Sony, zapowiadając PlayStation 5, potwierdziło pełną współpracę urządzenia z PlayStation VR. Wiedzieliśmy jednak, że po pewnym czasie Japończycy zapewnią następcę PS VR i takowej zapowiedzi doczekaliśmy się już w tym roku. Najnowszy sprzęt został ogłoszony w lutym, co więcej, przedstawiono wygląd oraz szczegóły next-genowych kontrolerów, jednak otrzymaliśmy zapewnienie, że urządzenie nie zadebiutuje na rynku w 2021 roku.

Do kwestii nowej generacji urządzenia odniósł się Jim Ryan, który podkreślił, że Sony ma ogromne plany związane z wirtualną rzeczywistością:

„System VR następnej generacji jest niezwykle strategiczną szansą dla PlayStation. Uruchomiliśmy PSVR w 2016 roku i przez lata mieliśmy czas, aby zrozumieć doświadczenie VR. To, czego nauczyłem się z VR, to fakt, że potencjał rynku jest ogromny. Chcę nadal dostarczać wysokiej jakości wrażenia z gier, aby oferować społeczności rozrywkę”.

Jak wiadomo konsolowi konkurenci Sony nie zajmują się wirtualną rzeczywistością, co na pewno korzystniej wpływa na przewidywania japońskiego producenta. Swego czasu PlayStation VR cieszyło się sporym zainteresowaniem, zyskując spore grono oddanych graczy - gogle z mocniejszymi podzespołami i nowoczesnymi kontrolerami niezwykle pozytywnie wpłynęłyby na doświadczenie entuzjastów rozgrywki VR.

Źródło: https://uploadvr.com/jim-ryan-next-gen-vr-strategic-opportunity/

Tagi: PlayStation VR PlayStation VR 2 PS VR 2 sony