Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2021 13:49
PS5 i PS4 a problem z zablokowaniem gier
1727V

PS5 i PS4 a problem z zablokowaniem gier. Sony pracuje nad rozwiązaniem błędu

Sony usłyszało wiadomości od graczy, którzy boją się o zablokowanie dostępu do cyfrowych gier na PlayStation 5 i PlayStation 4. Według najnowszego raportu – korporacja wkrótce zamierza rozwiązać problem z baterią CMOS.

Na początku tygodnia informowaliśmy naszą społeczność o problemie z baterią CMOS w PlayStation 5. Gracze postanowili sprawdzić sytuację i na PS5 występuje bardzo podobna niedogodność, z którym już teraz muszą mierzyć się pierwsi posiadacze PS4. Na płycie głównej znajduje się mała bateryjka, która po wyładowaniu blokuje dostęp do rozgrywki offline.

System PS5, PS4 i PS3 korzystają ze zwykłej baterii CR2032 i po jej wyładowaniu lub awarii gracz musi ręcznie podczas każdego uruchomienia podawać datę oraz godzinę i następnie te dane są weryfikowane przez PlayStation Network. Jeśli jednak nie posiadamy dostępu do Sieci, to nie możemy potwierdzić informacji i konsole blokują dostęp do wszystkich cyfrowych produkcji.

Sprawę od zeszłego tygodnia nagłaśnia DoesItPlay1, który zajął się sprawdzeniem, czy faktycznie ten sam błąd pojawia się na PlayStation 5. Jego wnioski zostały przedstawione przez media na całym świecie, więc Sony postanowiło zareagować – już kilku użytkowników otrzymało wiadomości e-mail od producenta, według których firma przygląda się problemowi. Nawet sam zainteresowany dowiedział się od swoich źródeł, że korporacja zamierza wyeliminować błąd.

Już wcześniej pojawiły się głosy, według których wystarczy w tym wypadku prosta aktualizacja, by gracze nie odczuwali żadnych niedogodności po błędzie wywołanym przez baterię CMOS.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/04/21/ps4-ps5-cmos/

Tagi: bateria CMOS playstation 4 playstation 5 ps4 PS5 Sony