Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 14:10
PS4 błąd CE-30391-6
7512V

PS4 z potwierdzonym wielkim błędem. Gracze utracą dostęp do wszystkich gier przez nowy problem

Nie musieliśmy długo czekać, by jeden z graczy potwierdził teorię dotyczącą problemów z rozgrywką na PlayStation 4. Nowy błąd wywołany baterią na płycie głównej uniemożliwia włączanie cyfrowych produkcji oraz tytułów w fizycznej dystrybucji.

W drugiej połowie marca pojawiły się pierwsze informacje od graczy, którzy nie mogli włączać gier w cyfrowej oraz fizycznej dystrybucji. Według teorii problemem była bateria na płycie głównej – element miał wpływać na włączanie tytułów.

Teraz mamy potwierdzenie błędu – użytkownik Twittera o pseudonimie Forest_Reviews zdecydował się usunąć baterię z urządzenia i jak pokazał na materiale: nie może włączyć gry z cyfrowej oraz fizycznej dystrybucji. Produkcje nie działają w trybie offline.

Forest_Reviews obalił również przypuszczenia, według których problemem jest synchronizacja z trofeami, ponieważ w pierwszej pozycji nie zdobył ani jednego dzbanka, a nawet w tej sytuacji nie mógł rozpocząć zabawy. Błąd (CD-30391-6) jest o tyle zaskakujący, że konsola nie była podłączona do PlayStation Network.

Możemy mieć jedynie nadzieję, że Sony będzie chętne do pomocy – jak wiadomo baterie na płycie głównej już teraz przestają działać, ale o faktycznym problemie będziemy mówić za kilka lat, gdy użytkownicy będą masowo tracić dostęp do swoich tytułów.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps4-user-removes-clock-battery-confirms-digital-and-physical-games-wont-work-offline/

Tagi: błąd CE-30391-6 playstation 4 ps4 sony