Iza Łęcka Iza Łęcka 07.04.2021 07:36
Forza Motorsport 8 z testami dla graczy
2530V

Forza Motorsport 8 z testami dla graczy. Turn 10 zapowiada atrakcje

Turn 10 intensywnie pracuje nad rozwojem Forzy Motorsport 8 - po wstępnych testach przyszedł czas na możliwość sprawdzenia pewnego wycinka wyścigów przez graczy. Studio zaprasza do następnej fazy tworzenia.

Nad serią Forza dla Microsoftu pracują dwa zespoły, jednak obecnie nie mamy pewności, która z odsłon jako pierwsza znajdzie się na rynku. Podczas lipcowego Xbox Games Showcase Phil Spencer ogłosił nową Forzę Motorsport, podkreślając jednocześnie, że gra jest we wcześnej fazie tworzenia, natomiast już pod koniec zeszłego roku Jeff Grubb sugerował, że następna będzie jednak Forza Horizon 5.

Tymczasem podczas najnowszego materiału skierowanego do sympatyków wyścigów ogłoszono bardzo dobrą nowinę. Dyrektor kreatywny Turn 10, Chris Esaki, zapowiedział, że już wkrótce zespół będzie mógł się podzielić z graczami fragmentem nowej Forzy Motorsport 8. Zamknięte playtesty będą częścią „nowej fazy” i świeżego podejścia studia, które planuje tworzyć tytuł w ścisłej współpracy ze społecznością.

„Nowa wiadomość jest taka, że już niedługo będziemy mogli podzielić się [produkcją -przyp.red.] z naszą społecznością w panelu Forza, będą oni mogli faktycznie dostać w swoje ręce część naszej nowej gry Forza Motorsport”.

By uzyskać możliwość przetestowania pewnego wycinka nowych wyścigów, trzeba zarejestrować się na wskazanej witrynie. Jak podkreślił deweloper, produkcja jest już intensywnie sprawdzana w szeregach Xbox Game Studios, dzięki czemu twórcy mogą dopracować szczegóły, zapewniając odpowiednie warunki do ścigania się. Planowane jest również systematyczne przeprowadzanie podobnych testów.

„Zamierzamy kontynuować przeprowadzanie tego typu testów w nadchodzących miesiącach, aby coraz więcej osób ze społeczności mogło cieszyć się tym doświadczeniem. (…) Mam nadzieję, że jesteście tym podekscytowani. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym z wami wszystkimi. Zespół również czekał cierpliwie na to. To była długa droga, więc [ja - przyp. red.] po prostu chciałem was oficjalnie powitać w nowej fazie naszego rozwoju”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/turn-10-confirms-forza-motorsport-8-test-and-players-can-apply-now/

Tagi: forza motorsport Forza Motorsport 8 testy dla graczy turn 10 Xbox Game Studios