Forza Motorsport przyjechała na Xbox Games Showcase. Microsoft nie zapomniał o kluczowym IP

Gry
3945V
Forza Motorsport przyjechała na Xbox Games Showcase. Microsoft nie zapomniał o kluczowym IP
Wojciech Gruszczyk | 24.07.2020, 04:02

Myślisz Microsoft – widzisz Forzę! Szybkie samochody rozwijane przez Turn 10 Studios i Playground Games stały się ikoną marki Xbox, więc podczas rozbudowanego wydarzenia Amerykanów nie mogło zabraknąć tej produkcji. Jesteście gotowi na ostrą jazdę?

Forza Motorsport i Forza Horizon są od lat rozwijane przez Turn 10 Studios i Playground Games. Dwa studia oferowały na zmianę kolejne produkcje – gdy w 2011 roku z piskiem opon przybyła Forza Motorsport 4, w 2012 roku zagraliśmy w Forzę Horizon. 2013 rok stał pod znakiem Forzy Motorsport 5, a w 2014 roku sprawdzaliśmy Forzę Horizon 2. Gdy w 2015 roku zakosztowaliśmy w pięknych samochodach Forzy Motorsport 6, tak już w następnym roku rozbijaliśmy wozy w Forza Horizon 3. Forzę Motorsport 7 nadciągnęła w 2017 roku, by w 2018 roku ekscytować się kolejnymi przejazdami w Forzie Horizon 4. Cykl został przerwany w ubiegłym roku roku – wtedy to deweloperzy potwierdzili, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie nowej pozycji. Teraz jednak możemy już przygotowywać się na nowe wyścigi, bo ponownie do głosu dochodzi Turn 10 Studios, które zaproponuje graczom szybką jazdę bez trzymanki.

Forza Motorsport 8 na Xbox Games Showcase

Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę. Phil Spencer podkreślił, że Turn 10 Studios wciąż rozwija produkcję i tytuł ma zapewnić wyjątkową jakość na next-genowej konsoli... Czyli co – w 2020 roku gramy w Halo, a w 2021 roku w Forzę?

Warto zwrócić uwagę: widzimy tutaj samo „Forza Motorsport”, czyli faktycznie deweloperzy postawili na soft reboot! Twórcy podkreślają, że „motoryzacyjna rozrywka została zaprojektowana na nowo dla nowej generacji”Autorzy zaoferują natywne 4K przy 60 klatkach na sekundę i wsparcie ray tracingu.

Źródło: własne

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper