Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2021 11:10
Resident Evil 4 VR
976V

Resident Evil 4 VR na fragmentach rozgrywki. Twórcy potwierdzają zmiany

Capcom wciąż nie potwierdził prac nad Resident Evil 4 Remake, ale gracze mogą szykować się na doświadczenie znanej historii w wirtualnej rzeczywistości. Nadciąga Resident Evil 4 VR - najnowszy materiał prezentuje kilka ujęć z rozgrywki.

Resident Evil 4 VR usłyszeliśmy w trakcie ostatniego Resident Evil Showcase, jednak Capcom nie pokusił się o określenie konkretnych informacji dotyczących premiery. Zamiast tego na Oculus Gaming Showcase potwierdzono, że całą opowieść poznamy z nowej perspektywy, a deweloperzy dodatkowo zajęli się poprawieniem tekstur, dostosowaniem menu oraz dopracowaniem zmiany broni. Wszystkie rozwiązania mają sprawić, by rozgrywka w goglach do wirtualnej rzeczywistości była jak najprzyjemniejsza.

Obecnie Resident Evil 4 VR został zapowiedziany wyłącznie na Oculus Quest 2, ale można mieć nadzieję, że Facebook zdobył jedynie czasową wyłączność. Historia z 2005 roku cieszy się dużą popularnością i została ciepło przyjęta przez sympatyków uniwersum, dlatego fani VR  korzystający z innych zestawów zapewne chętnie zapoznaliby się z tym tytułem.

Nawiązując do kwestii RE4, warto wspomnieć, że światło dzienne ujrzały niepotwierdzone doniesienia o problemach w trwających pracach nad remakiem: Capcom podobno zdecydował się oddać grę głównemu zespołowi. Informacje o pełnym odświeżeniu pojawiają się systematycznie od roku, jednak Japończycy nie ujawnili pozycji.

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-4-vr-gets-new-details-and-gameplay-footage

Tagi: Capcom gameplay Resident Evil 4 Resident Evil 4 VR