Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2021 18:16
Resident Evil 4 Remake
1869V

Resident Evil 4 Remake z dużymi problemami. Capcom wzywa główny zespół serii do ratowania projektu

Od miesięcy słyszymy o pracach nad Resident Evil 4 Remake, ale Capcom wciąż nie ujawnił gry. Nie jest to przypadek, ponieważ według najnowszych informacji – studio ma duży problem z produkcją. Gra może trafić na rynek z nawet rocznym opóźnieniem.

W kwietniu ubiegłego roku otrzymaliśmy konkretne informacje dotyczące Resident Evil 4 Remake. Za produkcję miało w tym czasie odpowiadać studio M-Two, które choć nie jest częścią Capcomu, to ma być w pewien sposób finansowane przez japońską korporację. W zespole znajdują się byli pracownicy PlatinumGames, a szefem został Tatsuya Minami.

Capcom jednak wciąż nie ujawnił gry, co podobno nie jest przypadkowe, ponieważ według najnowszych informacji – Resident Evil 4 Remake będzie „częściowo zresetowany”, M-Two zostało niemal całkowicie odsunięte od projektu, a teraz Capcom’s Division 1 (główny oddział firmy odpowiedzialny za serię Resident Evil i Devil May Cry) ma doprowadzić do premiery.

Redakcja VGC otrzymała szczegóły od swoich źródeł, według których pod koniec ubiegłego roku podjęto decyzję dotyczącą zmiany zespołu produkcyjnego, ponieważ szefowie Capcomu nie byli zadowoleni z przyjętej wizji.

M-Two chciało podejść do Resident Evil 4 Remake w bardzo klasyczny sposób nie oferując wielu nowości – ta decyzja została podjęta po krytycznych komentarzach dotyczących Resident Evil 3 Remake, za który było odpowiedzialne właśnie to studio.

Capcom chce jednak istotnych zmian – deweloperzy mają zapewnić unikalne podejście do funkcji, elementów fabuły i lokacji. Twórcy mają wykazać się kreatywnością, więc zdecydowano się na podjęcie istotnych zmian.

Z tego powodu Resident Evil 4 Remake może trafić na rynek dopiero w 2023 roku – gra planowo miała trafić na półki sklepowe rok po Resident Evil Village.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/resident-evil-4-remake-overhauled/

Tagi: Capcom M-Two Resident Evil Resident Evil 4 Resident Evil 4 Remake