Resident Evil Village na wielkim porównaniu PS5 i PS4. Płynność, grafika i szybkość wczytywania

News
2565V
Resident Evil Village na wielkim porównaniu PS5 i PS4. Płynność, grafika i szybkość wczytywania
Iza Łęcka | 19.04.2021, 08:57

Posiadacze PS5 i PS4 otrzymali dostęp do nowego fragmentu Resident Evil Village, dzięki czemu możemy wstępnie sprawdzić, jak Capcom poradził sobie z dostosowaniem rozgrywki na konsolach dwóch generacji. Właściciele PlayStation 5 mogą liczyć na stałe 60 klatek na sekundę.

W zeszłym tygodniu Capcom pokazał następne ujęcia z Resident Evil Village i przedstawił szczegóły dotyczące jakości rozgrywki na różnych platformach. Gracze z PS5 oraz PS4 już mogli się przekonać, jak działa i prezentuje się produkcja, jednak warto sprawdzić fachowe porównania.

Resident Evil Village na PlayStation 5 oferuje stałe 60 klatek na sekundę przy wyłączonym ray tracingu. Po uruchomieniu RT można dostrzec minimalne spadki fps, które nie powinny być w najmniejszym stopniu odczuwalne podczas grania. Gorzej prezentuje się gameplay na PlayStation 4, jednak przy rozdzielczości 4K nikt nie powinien oczekiwać najwyższej jakości na starszym sprzęcie – wybierając tryb z 1080p, można doświadczyć znacznie lepszej płynności.

Warto przypomnieć, że w najbliższy weekend użytkownicy konsol Sony sprawdzą kolejny fragment Resident Evil Village, natomiast dopiero na początku maja limitowane demo zostanie udostępnione na wszystkich platformach. Japończycy ponownie zadbali o czasową wyłączność na wycinek gry.

Sprawdziliście drugie demo Resident Evil Village? Jakie są Wasze wrażenia? W Sieci nie brakuje śmiałych opinii, że Capcom szykuje jeden z największych hitów pierwszej połowy 2021 roku, a nawet jedną z najważniejszych gier roku.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper