Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.04.2021 17:18
DualSense
3930V

DualSense - Sony mogło w łatwy sposób wyeliminować dryfowanie analogów

Gracze, którzy musieli zmagać się z dryfującymi analogami w DualSense, chwalą Sony za najnowszą aktualizację.

W połowie bieżącego tygodnia Sony opublikowało sporą aktualizację dla konsol PlayStation 5 oraz stworzonych z myślą o nich kontrolerów DualSense. Łatka wyeliminowała poniekąd problem z głośnym, załączającym się w losowym momencie napędem, lecz - patrząc na informacje płynące od graczy - to nie wszystko.

Jak wspominają niektórzy Redditorzy w subreddicie poświęconym jedynie current-genowi "niebieskich", najnowsza aktualizacja pomogła im w niecodzienny sposób uporać się z dryfującymi analogami, a doskonale pamiętamy, że Sony nie wspominało o jakichkolwiek zmianach w tym zakresie w udostępnionej na początku tygodnia liście zmian.

Jest to na pewno świetna wiadomość dla posiadaczy DualSense, którzy obawiają się, że analogi w ich padach nagle zaczną głupieć. Japońska korporacja dzięki najnowszym technikom może w prosty sposób poprawić ich działanie i - tak jak zrobili to w środku bieżącego tygodnia - eliminując zdalnie nawet najbardziej uporczywe błędy.

Card
Card

Źródło: https://www.altchar.com/game-news/dualsense-drifting-issue-may-have-been-partially-fixed-in-the-latest-firmware-update-aaAUv2f5CPzJ

Tagi: dualsense playstation 5 ps5 Sony