Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2021 18:21
PS5 - konsola Sony - PlayStation 5
3248V

Sony zmniejsza problem PS5. Aktualizacja redukuje głośność konsoli

Najnowszy firmware PS5 zapewnił szereg nowych funkcji, ale Sony ponownie zadbało o kilka poprawek, które nie zostały ujęte na oficjalnej liście ulepszeń. Jak się okazuje – inżynierowie z Japonii zredukowali głośność napędu PlayStation 5.

Inżynierowie Sony w ostatnich dniach nie mogli narzekać na brak pracy. Korporacja wydała dzisiaj pierwszą, istotną aktualizację do PlayStation 5, a jednocześnie zadbano o łatkę do PlayStation 4. W obu przypadkach możemy mówić o istotnych nowościach, które wpłyną pozytywnie na posiadaczy japońskich platform.

Jak się jednak okazuje – Sony zadbało również o zmniejszenie problematycznego działania napędu PlayStation 5.

PS5 nie generuje dużo hałasu, ale Blu-ray umieszczony w konsoli musi raz na godzinę zakręcić płytą. Problemem jest głośność pracy urządzenia, ponieważ niezależnie od sytuacji na ekranie (możemy nawet nie korzystać z płyty) sprzęt działał bardzo głośno.

Sony najwidoczniej wsłuchało się w opinie społeczności i najnowsza aktualizacja zmniejsza głośność działania PlayStation 5. Napęd w odpowiednich momentach nadal musi zakręcić płytą, ale według informacji redakcji Pushsquare – hałas został znacznie wyciszony.

To nadal nie jest idealne rozwiązanie, ale jak widać japoński producent wsłuchuje się w opinie społeczności, by korzystanie z PlayStation 5 było przyjemniejsze.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/04/ps5s_hourly_disc_spinning_sound_seems_to_have_been_reduced

Tagi: playstaiton 4 playstation 5 PS4 PS5 Sony