Amazon stworzy serial Władca Pierścieni

Filmy i seriale
1259V
Amazon stworzy serial Władca Pierścieni
Jakub Barwiak | 13.11.2017, 20:43

Amazon poinformował, iż wyprodukuje serial dziejący się w świecie Władcy Pierścieni. Show, zaplanowany na wiele sezonów, pokaże nowe historie dziejące się przed Drużyną Pierścienia.

Amazon ogłosił dzisiaj, iż nabył prawa do stworzenia serialu opartego na legendarnej powieści J.R.R. Tolkiena, już teraz poinformowano, iż produkcja ta została zaplanowana na wiele sezonów. Serialowy Władca Pierścieni zadebiutuje na platformie Amazon Prime i zostanie wyprodukowany przez Amazon Studios we współpracy z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line Cinema.

Plotki o serialowym Władcy Pierścieni pojawiły się już tydzień temu

Władca Pierścieni jest kulturowym fenomenem, który uchwycił wyobraźnię pokoleń fanów przez książki i filmy. Jesteśmy zaszczyceni tym, iż będziemy pracować z Tolkiem Estate and Trust, HarpeCollins i New Line. To ekscytująca kooperacja i jesteśmy podnieceni mogąc zabrać fanów Władcy Pierścieni na kolejną epicką podróż do Śródziemia.

Powiedział Sharon Tal Yguado z Amazon Studios. Swojego podekscytowania nie kryje również Matt Galsor przedstawiciel Tolkien Estate and Trust.

Jesteśmy zachwyceni tym, iż to Amazon – ze swoim wieloletnim zaangażowaniem w literaturę – będzie domem pierwszego, wielosezonowego serialu Władcy Pierścieni. Sharon i reszta zespołu z Amazon Studios mają niesamowite pomysły, które pomogą przenieść na ekran, niewykorzystane dotąd, oryginalne zapiski Tolkiena.

Produkcja Amazonu opowie nowe, dotąd nie poruszane historie, w tym te poprzedzające Drużynę Pierścienia. W umowie znalazły się również zapisy o potencjalnych spin-offach.

Źródło: http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=176060&p=irol-newsArticle&ID=2316587

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper