Wiedźmin od Netflixa z dużym budżetem. Platforma nie oszczędzała

Filmy i seriale
2163V
Wiedźmin od Netflixa z dużym budżetem. Platforma nie oszczędzała
Iza Łęcka | 19.08.2020, 09:29

Prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” zostały już wznowione, choć nowych odcinków na serwerach platformy możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje, Netflix nie oszczędzał w przypadku pierwszych epizodów, przeznaczając spory budżet na realizację serialu.

Na entuzjastów uniwersum Andrzeja Sapkowskiego czeka jeszcze wiele przyjemności ze strony Netflixa, bowiem w opracowaniu są aż trzy produkcje. Platforma wznowiła prace nad drugim sezonem głównej historii, zapowiedziała spin-off oraz stworzenie animowanej historii.

Mając w pamięci znakomite wyniki oglądalności pierwszych odcinków serialu, można stwierdzić, że gigant streamingowy pokłada ogromne nadzieje w Geralcie i nie szczędzi środków, o czym świadczą niemałe nakłady finansowe. Już pierwszy sezon mógł pochwalić się sporym budżetem. Netflix ożywił świat „Wiedźmina” za 70-80 mln dolarów, a każdy epizod (sezon liczył osiem odcinków) był przygotowany za około 10 mln dolarów. Henry Cavill zainkasował za pracę na planie 3,2 mln dolarów, tym samym stając się jednym z najlepiej opłacanych aktorów występujących w serialach.

Dla porównania, pojedyncze odcinki pierwszych sezonów „Gry o tron” kosztowały około 6 mln dolarów, natomiast dopiero w 4-5 sezonie HBO przeznaczało po 8 mln dolarów na fragment historii. Ósmy, ostatni, sezon mógł się poszczycić ogromnymi nakładami, bowiem budżet wystrzelił aż do około 15 mln dolarów za epizod.

Źródło: https://screenrant.com/witcher-tv-netflix-budget-cost-game-thrones-comparison/ https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-ile-kosztowal-1-sezon-serialu-ujawniono-budzet-1597766750

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper