Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2021 15:37
Outriders + PS5
1577V

PS5 „najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA”. Outriders zalicza świetny start

NPD przedstawiło najnowsze wyniki sprzedaży i Mat Piscatella zaskakuje. PlayStation 5 sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych niczym ciepłe bułeczki, a bardzo dobre miejsce w zestawieniu zanotował Outriders – choć jak pamiętamy gra jest dostępna w abonamencie Xbox Game Pass.

W marcu Amerykanie wydali na gry, sprzęt, akcesoria oraz zdrapki 5,6 mld dolarów, czyli 18% więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W pierwszym kwartale wydatki klientów wyniosły już 14,9 mld dolarów (+30%).

Społeczność wydała w marcu rekordowe 680 mln dolarów (+47% rok do roku) na konsole i choć Nintendo Switch był najchętniej kupowaną platformą w miesiącu (pod względem jednostek i zarobionych dolarów), to jednak NPD potwierdza ważny szczegół: PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Stanów Zjednoczonych zarówno pod względem egzemplarzy oraz dolarów (sprzedaż lifetime z pięciu miesięcy obecności na rynku).

Call of Duty: Black Ops Cold War powróciło na szczyt najchętniej kupowanych gier – jest to równocześnie najlepiej sprzedająca się produkcja w pierwszym kwartale oraz w okresie 12 miesięcy (do marca).

Monster Hunter: Rise zgarnęło srebro i choć pozycja jest dostępna na rynku od miesiąca, to jednak już teraz gra znajduje się na drugim miejscu wśród sprzedaży całej serii – jedynie Monster Hunter World osiągnął lepszy rezultat.

Dużą ciekawostką jest Outriders, ponieważ polska pozycja zajęła najniższe miejsce na podium wśród najlepiej sprzedających się gier marca, ale jednocześnie strzelanka osiągnęła trzecie miejsce na liście najchętniej kupowanych gier na Xboksa i PlayStation. Musimy jednocześnie pamiętać, że tytuł jest dostępny w Xbox Game Pass.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Tagi: npd playstation 5 PS5 Sony wyniki sprzedaży