The House of the Dead Remake na pierwszym porównaniu. Polacy znacząco odświeżają grę

Gry
987V
The House of the Dead Remake na pierwszym porównaniu. Polacy znacząco odświeżają grę
Iza Łęcka | 15.04.2021, 11:04

Od premiery oryginalnego The House of the Dead minęło sporo czasu, dlatego Forever Entertainment, podejmując się stworzenia odświeżenia, ma spore pole do popisu. Seria Segi może powrócić w całkiem przyzwoitej kondycji. Sprawdźcie pierwszy materiał.

The House of the Dead zadebiutowało w 1996 roku, więc można śmiało stwierdzić, że gra ma już swoje lata. Historia opowiada o misji agenta specjalnego, który zostaje wysłany do laboratorium korporacji DBR, by zająć się sprawą niepokojących zniknięć personelu. Forever Entertainment zdecydowało zmierzyć się kolejnym tytułem Segi, a pierwsze materiały z odświeżenia prezentują się całkiem przyzwoicie.

The House of the Dead Remake zostało zaprezentowane podczas wczorajszego Nintendo Indie World i zapowiada się na interesujące wyzwanie, bowiem gatunek rail shooterów jest w ostatnich latach mało popularny. Efekty prac polskiego studia mogą jednak skłonić graczy do zainteresowania się podobnymi propozycjami. Pozycja wygląda naprawdę dobrze – choć najważniejszy będzie gameplay.

Deweloperzy odpowiedzialni za remake zapewne nie rozbudują wydarzeń, więc historia zakończy się po około godzinie, jednak trzeba zauważyć, że The House of the Dead wyróżnia się dużą regrywalnością, więc na pewno znajdą się chętni, którzy będą kolejny raz mierzyć się z tytułem. Forever Entertainment obiecuje zachowanie wierności oryginałowi, a za oprawę wizualną odpowiedzialne będzie MegaPixel Studio.

Warto wspomnieć, że polski wydawca pracuje również nad Panzer Dragoon 2 Zwei: Remake oraz tytułem dla Square Enix.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper