Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2021 13:56
Forever Entertainment Square Enix
1456V

Final Fantasy lub Dragon Quest w rękach Polaków? Rodzime studio zajmie się remake'ami

Square Enix Japan postanowiło oddać jedno ze swoich IP w ręce Polaków i deweloperzy zajmą się odświeżeniem produkcji. Bardzo możliwe, że Forever Entertainment przygotuje nowe wersje kilku klasycznych odsłon serii Final Fantasy lub Dragon Quest.

Forever Entertainment weźmie na warsztat kolejne japońskie klasyki. Twórcy opracowali Panzer Dragoon Remake, pracują nad Panzer Dragoon 2 Zwei: Remake, a w kolejnych miesiącach powinniśmy poznać następne gry odświeżane przez rodzime studio. Firma potwierdziła nawiązanie „istotnej umowy” ze Square Enix Japan.

Polacy zajmą się przygotowaniem i wydaniem „kilku remaków gier opartych o jedno IP posiadane przez Square Enix Japan”. Opcji jest kilka, ale może to właśnie Forever Entertainment zaproponuje graczom odświeżone części serii Final Fantasy? Firma podkreśla, że nazwa IP „zostanie podana do publicznej wiadomości osobnym raportem z chwilą rozpoczęcia światowej akcji marketingowej”.

Deweloperzy zajmą się odświeżeniem oprawy graficznej, ale pod względem rozgrywki i fabuły nie otrzymamy jakichkolwiek zmian. Studio zgarnie znaczącą część przychodu (ponad 50%) z każdego sprzedanego egzemplarza gry na wszystkich platformach – te słowa przedstawione w raporcie pozwalają zakładać, że pozycje trafią na wiele platform.

„Pozyskiwanie klasycznych IP i tworzenie na ich podstawie nowych produkcji lub remake'ów to jeden z istotnych kierunków rozwoju Spółki, którego skuteczność została potwierdzona sukcesem Panzer Dragoon: Remake”.

Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/3058116,forever-entertainment-sa-(10-2021)-podpisanie-istotnej-umowy-

Tagi: Forever Entertainment Square Enix Square Enix Japan