Iza Łęcka Iza Łęcka 13.04.2021 11:54
Days Gone 2
1725V

Days Gone 2 ma szansę powstać? Gracze tworzą petycję i proszą Sony o przygotowanie gry

Days Gone w dniu premiery nie prezentowało najwyższej jakości, ale Bend Studio dopracowało grę. Deweloperzy usunęli męczące błędy, odbiór graczy był dość pozytywny, ale zespół nie otrzymał zielonego światła na opracowanie kontynuacji. Fani wierzą, że petycja może zmienić decyzję Sony i produkcja trafi jednak na rynek.

W zeszłym tygodniu Jason Schreier potwierdził losy Days Gone 2, które podobno trafiło do kosza, a Bend Studio miało poświęcić się pomocy przy nowym Uncharted. Ekipa jednak nie chciała zostać zdegradowana wyłącznie do roli współpracowników Naughty Dog, więc od dwóch miesięcy pracuje nad nowym tytułem.

Doniesienia Schreiera wywołały spore poruszenie wśród społeczności PlayStation, a w szczególności wśród odbiorców, na których historia Deacona zrobiła bardzo dobre wrażenie. Co więcej, od zeszłego tygodnia pojawiają się nowe informacje dotyczące Days Gone 2 – reżyser zdradził zamiary dotyczące przygotowania trybu sieciowego, który w pierwotnym planie mógłby trafić nawet do pierwszego Days Gone.

Gracze nie mogą uwierzyć, że Sony zamierza porzucić tak obiecujące IP, dlatego stworzono petycję. Fani marki wierzą, że japoński producent dostrzeże ich opinie i zmieni decyzję dotyczącą Days Gone 2. Już teraz blisko 10 tysięcy sympatyków PlayStation podpisało się pod pismem proszącym włodarzy Sony o zgodę na stworzenie oczekiwanej pozycji.

Petycja cieszy się sporym zainteresowaniem – podobnie rzecz miała się w zeszłym tygodniu, gdy opracowano list otwarty dotyczący zwolnienia Jima Ryana, aktualnego szefa PlayStation.

Days Gone 2 petycja

Źródło: Mateusz, dzięki za link!

Tagi: bend studio Days Gone 2 petycja Sony