Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.04.2021 23:22
Days Gone 2
5524V

Days Gone 2 nie powstanie, a remake The Last of Us jest niepotrzebny - gracze nie rozumieją decyzji Sony

Informacje sugerujące, że Days Gone 2 nie powstanie, a w ekipie Sony jest tworzony remake pierwszego The Last of Us, rozzłościły fanów Sony.

Wczorajsze informacje obiegły już świat. Dowiedzieliśmy się, że Sony nie interesuje produkcja Days Gone 2 przez krytyczny odbiór recenzentów i duże koszty tworzenia, a zamiast tego siły Bend skierowali do prac nad nowym Uncharted. Gdyby tego było mało, japońska korporacja postanowiła stworzyć remake The Last of Us.

Informacje te bardzo mocno rozzłościły fanów PlayStation, którzy uważają, że Sony zamroziło jedną z najciekawszych marek w portfolio firmy, a na dodatek tworzy odświeżenie przygody Ellie i Joela, które wciąż jest w pełni grywalne. Tak naprawdę społeczność czeka na remake kultowych gier z pierwszego tudzież drugiego PlayStation, a nie pozycji, które zostały przygotowane z myślą o siódmej czy ósmej generacji konsol.

Niezadowolenie możemy zauważyć nie tylko na forach i stronach skupiających się stricte grach wideo, ale także pod postami osób dot. wczorajszego artykułu Jasona Schreiera. Szczerze powiedziawszy, trudno się z nimi nie zgodzić:

Miejmy nadzieję, że Sony jak najszybciej skomentuje wpis wyżej wymienionego dziennikarza. Wylało się zbyt wiele "szamba", a jeśli takowej odpowiedzi od "niebieskich" nie otrzymamy przez maksymalnie parę najbliższych tygodni, to śmiało możemy uznać, że powyższe doniesienia są prawdziwe.

Źródło: Twitter.com / opracowanie własne

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment