Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 19:11
Assassin’s Creed Black Flag Brazil
1326V

Assassin’s Creed zawędruje do Brazylii? Interesujące słowa scenarzysty

W 2021 roku nie możemy liczyć na nową część serii Assassin’s Creed, ale w przyszłości skrytobójcy mogą trafić ponownie do Ameryki Południowej. Interesujące słowa na temat kolejnych odsłon powiedział Alain Mercieca, który mówi wprost, że seria powinna zawędrować do Brazylii.

Ubisoft ma aktualnie skupiać się na rozwój Assassin’s Creed Valhalla i dopiero w przyszłym roku na rynku ma pojawić się nowa część serii. Według najnowszych plotek, deweloperzy mogą zapewnić ekscytujące połączenie z pierwszą odsłoną uniwersum.

Na potwierdzenie tych przecieków musimy zaczekać, ale interesujące słowa na temat przyszłości IP powiedział Alain Mercieca. Starszy scenarzysta Ubisoftu nie ukrywa, że ta marka ma duży problem, ponieważ deweloperzy mają „zbyt wiele” potencjalnych opcji do wyboru. Deweloperzy mają wielkie pole do popisu, ale zdaniem twórcy – seria musi rozwinąć swoje skrzydła w Ameryce Południowej:

„W szerszej skali czuję, że istnieje bogaty materiał kulturowy w Ameryce Południowej, który marka musi jeszcze w pełni zbadać. Od Inków po hiszpańskich konkwistadorów, to bardzo fascynujący okres. Choć Black Flag dotknął niektórych z nich, czuję, że musimy bardziej zbadać regiony Brazylii”.

Zdaniem Alain Mercieca istnieje „namacalna luka” w historii serii Assassin’s Creed, którą można zapełnić przygotowując kolejne wydarzenia w Ameryce Południowej. Pewnie nie w najbliższych latach, ale bardzo możliwe, że Ubisoft zdecyduje się wrzucić graczy do między innymi Brazylii.

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/games-assassins-creed-next-game-could-be-set-in-the-third-crusade-20210406

Tagi: Assassin’s Creed Brazylia Ubisoft