Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2021 18:34
PS4 - CE 34878-0
5003V

PS4 ma mierzyć się z „poważnym problemem”. Gracze mają tracić dostęp do wszystkich gier

W Sieci pojawiły się informacje dotyczące nowego błędu PS4. Niedogodności wpływają na działanie konsoli, przez które gracze nie mogą włączać cyfrowych oraz fizycznych gier. Problem sprawia, że konsola staje się w zasadzie bezużyteczna.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo negatywnych opinii dotyczących współpracy Sony z Denuvo, ale jeden z graczy zauważył, że zainteresowani przejmują się „nieistniejącym problemem”, gdy tak naprawdę powinni martwić się błędem „CE 34878-0”.

Taki komunikat pojawia się w momencie, gdy przestaje działać bateria systemowa – w takiej sytuacji gracze tracą dostęp do wszystkich cyfrowych produkcji oraz nie mogą korzystać z pozycji z fizycznej dystrybucji.

Sytuację wytłumaczył Lance McDonald, który potwierdził, że błąd jest spowodowany trofeami, które wymagają na PlayStation 4, by zegar systemowy był prawidłowy. Gracze nie mogą go w prosty sposób zmienić. Jeśli bateria na płycie głównej padnie, to gracze tracą dostęp do gier:

„Ten błąd wynika z tego, że trofea na PS4 wymagają, aby wewnętrzny zegar systemowy (ten, którego nie widać / nie można go zmienić) był prawidłowy, więc ludzie nie mogą zmieniać daty/godziny na PS4, aby wyglądało to tak, jakby zdobyli trofea wcześniej niż w rzeczywistości. Jeśli bateria zegara PS4 padnie, wszystkie twoje gry padną”.

Lance McDonald podkreślił, że Sony mogłoby przygotować aktualizację, która po prostu wyeliminowałaby problem – gdyby gracz nie posiadał dobrej daty, to nie mógłby zdobywać trofeów. Jednak jego zdaniem raczej nie doczekamy się takiej łatki.

Lance McDonald zaznaczył również, że problem będzie bardziej istotny w przyszłości – gdy baterie będą się wyczerpywać, a połączenie z PSN nie będzie możliwe.

Źródło: https://www.psu.com/news/the-ps4-clock-battery-can-die-which-means-access-to-all-your-digital-games-will-be-lost/

Tagi: CE 34878-0 PlayStation playstation 4 ps4 sony