Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.04.2021 20:00
Age of Mythology
880V

Age of Mythology może powrócić. Microsoft nie zapomniał o kultowej serii

Po wielkim sukcesie dwóch pierwszych odsłon cyklu Age of Empires od Microsoftu, wydawca postanowił przygotować jej spin-off o nieco innym kierunku, prezentując Age of Mythology.

Gdy Age of Empires i Age of Empires II osiągnęły duży rynkowy sukces, Microsoft wraz z Ensemble Studios postanowili przygotować pierwszą, i jak do tej pory niestety ostatnią, odsłonę nowego cyklu Age of Mythology, który w 2002 roku zawojował pecetowy rynek zarówno w USA jak i Europie, sprzedając się w około 1 milionie egzemplarzy do 2006 roku.

Tytuł szybko otrzymał dość duży dodatek pod nazwą Age of Mythology: The Titans, gdzie dodano kolejne 4 cywilizacje wraz z ich ogromnymi bóstwami. Potem o grze zapomniano na ponad dekadę i dopiero w 2014 roku zespół SkyBox Labs przygotował całkiem udany remaster, by następnie dorzucić do całości kolejne DLC w 2016 roku, tym razem zatytułowane Tale of the Dragon, w którym ujęto mitologię Chin.

Teraz Adam Isgreen oraz Michael Mann poniekąd ujawnili, że po Age of Empires IV studio World's Edge zajmie się odświeżeniem marki Age of Mythology, bo firma "zdecydowanie nie zapomniała o tym cyklu". Przytulilibyście nowe AoM?

Źródło: https://gamerant.com/age-of-empires-age-of-mythology-tease/

Tagi: age of mythology Ensemble studios SkyBox Labs Xbox Game Studios