Doom pojawił się na smartfonach. Alpha Dog stworzyło mobilny spin-off serii zatytułowany Mighty Doom

News
1304V
Doom pojawił się na smartfonach. Alpha Dog stworzyło mobilny spin-off serii zatytułowany Mighty Doom
Kajetan Węsierski | 11.04.2021, 13:30

Wygląda na to, że kolejna głośna marka doczekała się swojej własnej odsłony na smartfony - tym razem przyszła pora na jedną z najbardziej kultowych serii.

W ostatnich czasach pojawia się bardzo dużo doniesień na temat przenoszenia głośnych marek na smartfony. Najpierw pod koniec marca zadebiutował Crash Bandicoot: On the Run!, który okazał się niemałym hitem, jeśli chodzi o zainteresowanie ludzi. A zaledwie wczoraj mogliśmy przecież czytać o planach Sony w kwestii przenoszenia ich największych IP na wersje mobilne.

Teraz wygląda na to, że na smartfony trafiła kolejna głośna marka. I to nie byle jaka, albowiem jest to Doom! Bethesda zapowiedziała oficjalnie wydanie gry Mighty Doom, która ma być spin-offem pełnoprawnych odsłon. Za jej stworzenie odpowiada ekipa z Alpha Dog, a więc studia, które zostało przejęte przez Bethesdę w 2019 roku. Wcześniej stworzyli takie gry jak Wraithborne i MonstroCity: Rampage.

W Internecie wylądował oczywiście zwiastun, który prezentuje nam rozgrywkę, jaka czeka nas w tytule. Jako gracze wcielamy się w miniaturową i nieco bardziej "cukierkową" wersję Doom Slayera i, jak to bywa w pełnoprawnych odsłonach, siekamy kosmiczne monstra. Co ważne - projekt dostępny jest w pełni za darmo, a posiadacze urządzeń z Androidem mogą go już pobierać. O wersji na iOS na ten moment nic nie wiadomo.

Źródło: https://gamerant.com/doom-mobile-game-mighty-doom-alpha-dog-announcement/

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper