Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.04.2021 12:30
Sony na smartfony
995V

Sony szuka szefa segmentu mobilnego. Firma zamierza dostarczać IP od PlayStation Studios na smartfony

Wygląda na to, że Sony planuje podbijać rynek smartfonów - korporacja szuka szefa do działu, który miałby zajmować się segmentem mobilnym.

Po tym, jak Sony postanowiło o ostatecznym odcięciu usług na PlayStation Portable oraz PlayStation Vita (co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem ze strony graczy), właściwie nie ma już dobrej formy przenośnego grania w tytuły Sony. A jak pokazał Crash Bandicoot: On the Run!, zapotrzebowanie na podobne tytuły rzeczywiście jest - wynik projektu na pewno ucieszył twórców.

I być może właśnie to pcha Sony do rozwijania działu gier mobilnych! W Internecie pojawiło się bowiem ogłoszenie o pracę od gigantów technologicznych, w którym szukają Szefa Działu Mobilnego. Trzeba przyznać, że opis stanowiska brzmi bardzo pozytywnie - nie tylko dla potencjalnego pracownika, ale również dla graczy. Możemy tam przeczyć na przykład, że zatrudniony będzie musiał "skupić się na udanym adaptowaniu najgłośniejszych marek PlayStation na smartfony"!

Osoba, która zostanie zatrudniona, będzie miała za zadanie budować i rozwijać strategię przenoszenia gier od PlayStation Studios na smartfony i pilnować, aby wszystko przebiegało w duchu pracy studia. Dowiadujemy się także, że pracownik będzie miał wspierać projekty, który już powstają - co może sugerować, że Sony od jakiegoś czasu przygotowuje się do wejścia na rynek mobilny.

Jak zapatrujecie się na tę informację? Dział smartfonów to bez wątpienia prawdziwa bezdenna studnia pełna pieniędzy, ale pod warunkiem, że wszystko jest dobrze rozegrane. Myślicie, że Sony może osiągnąć sukces na tym polu?

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-hiring-for-head-of-mobile-to-bring-playstation-studios-ip-to-phones/

Tagi: PlayStation PS4 PS5 smartfon Sony