Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.04.2021 12:25
Pamięć RAM będzie nadal drożeć. Prezes Micron mówi o poważnych niedoborach w dostawach
635V

Pamięć RAM będzie nadal drożeć. Prezes Micron mówi o poważnych niedoborach w dostawach

Pojawiają się kolejne kiepskie wiadomości dotyczące cen elektronicznych układów - szczególnie dla fanów grania na PC. Kości pamięci RAM mają nadal drożeć.

Ceny pamięć RAM spadały do 2019 roku. Niestety wszystko wskazuje na to, że możemy pomarzyć o powrocie do tamtej sytuacji. Sanjav Mehrotra, prezes firmy Micron, jednego z większych amerykańskich producentów pamięci RAM i flash, zapowiedział, że nadciąga "poważny niedobór w dostawach", który ma znacząco podnieść ceny kości RAM w 2021 roku.

Micron przeżywa szczególne problemy w ostatnich miesiącach. W grudniu 2020 roku doszło na Tajwanie do trzęsienia ziemi, które zatrzymało na pewien czas działanie fabryk tej firmy. Największe fabryki w tym kraju, tworzące m.in. półprzewodniki działają też cały czas na obniżonych obrotach w związku z panującą w regionie suszą (więcej na ten temat przeczytacie tutaj).

Kości pamięci RAM niestety dołączają do elektronicznych podzespołów, które drożeją, lub są coraz trudniej osiągalne. Wielu producentów w związku z tymi niedoborami już mówi o konieczności przesuwania premier swoich produktów na późniejsze terminy (tak ma się stać przykładowo z Galaxy Note 21).

Źródło: https://www.pcgamesn.com/micron/warns-ram-price-rise

Tagi: ceny Elektronika ram