Gracze wierzą w uratowanie PS Store dla PS3 i PS Vity. Petycja fanów ma skłonić Sony do zmiany decyzji

News
1690V
Gracze wierzą w uratowanie PS Store dla PS3 i PS Vity. Petycja fanów ma skłonić Sony do zmiany decyzji
Wojciech Gruszczyk | 07.04.2021, 16:56

Posiadacze PlayStation 3 i PlayStation Vity nie dają za wygraną. Fani wierzą, że wyraźna reakcja może skłonić Sony do zmiany decyzji i starsze platformy nie stracą dostępu do PlayStation Store. Gracze chcą w normalny sposób korzystać z cyfrowego sklepu.

Fani marki PlayStation nie mogą pogodzić się z decyzją Sony, które postanowiło zamknąć dostęp do PlayStation Store na PlayStation 3, PlayStation Vicie oraz PlayStation Portable. Gracze już wkrótce nie będą mogli kupować nowych gier, przez co część deweloperów porzuciło wsparcie Vity – na urządzeniu nadal debiutowały indyki, które ze względu na platformę cieszyły się dużą popularnością.

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy, że ruch japońskiego producenta znacząco wpłynie na cyfrowy rynek, ponieważ wiele tytułów nie będzie już w ogóle dostępnych dla nowych klientów. W rezultacie niektóre tytuły będą do kupienia wyłącznie na konsolach Microsoftu.

To właśnie z z tego powodu powstały petycje, których zadaniem jest zwrócenie uwagi Sony na wielki problem. Gracze wierzą, że wspólnymi siłami możemy zmienić plany korporacji, która pozwoli klientom w normalny sposób korzystać z PlayStation Store na przynajmniej PS3 i PS Vicie.

Nie możemy mieć pewności, że producent zareaguje, ale jak wiadomo historia zna pozytywne przypadki podobnych akcji.

Źródło: https://www.psu.com/news/fans-are-petitioning-to-save-the-ps3-psp-and-ps-vita-stores-following-sonys-decision-to-close-them/

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper