Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2021 14:43
PSVita
1961V

PS Vita nie otrzyma wielu gier. Deweloperzy rezygnują z prac nad produkcjami przez decyzję Sony

Posiadacze PS Vity nie mogą liczyć na dokończenie prac nad zapowiedzianymi produkcjami. Część deweloperów zdaje sobie sprawę, że nie zdąży przygotować gry lub nie zarobi z powodu ograniczonej sprzedaży, więc twórcy rezygnują ze wsparcia platformy.

Sony potwierdziło ważną wiadomość dotyczącą starszych platform – już wkrótce na urządzenia nie kupimy gier oraz dodatków. Producent PlayStation nie ostrzegł wcześniej deweloperów, więc część twórców stanęło przed trudnym zadaniem i wielu z nich rezygnuje z prac nad rozpoczętymi produkcjami.

Studia mają czas do 12 lipca na uzyskanie certyfikacji, więc tylko do tego terminu będą mogły pojawiać się nowe produkcje na PlayStation Vitę. W tej sytuacji między innymi Lillymo Games potwierdziło, że nie dokończy prac nad Habroxia 2. Anulowano także między innymi Thief's Roulette i Lazr.

Niektóre studia chcą walczyć i zapowiedziały, że jeszcze przed zamknięciem PlayStation Store wrzucą na rynek swoje tytuły – deweloperzy będą mogli liczyć na ograniczoną sprzedaż, ale najnowsze pozycje na pewno zainteresują graczy.

Redakcja The Gamer potwierdza, że niektóre zespoły tracą lata swojej pracy i nie mogą liczyć na jakikolwiek dochód, ponieważ Sony postanowiło odciąć PlayStation Vitę od PlayStation Store.

Trzeba pamiętać, że PS Vita nie otrzymywała już dużych tytułów AAA, ale przenośna konsola jest świetnym urządzeniem dla mniejszych pozycji i choć Sony nie promowało tytułów, to wciąż pojawiały się ekskluzywne gry, które były tworzone na ten sprzęt.

Źródło: https://www.thegamer.com/meet-the-developers-who-are-about-to-lose-their-ps-vita-games-forever/

Tagi: PlayStation Vita PS Vita psvita sony