Forza Horizon 5 przed nową Forzą Motorsport? Jeff Grubb wspomina o ciekawej sytuacji

Plotka
3962V
Forza Horizon 5 przed nową Forzą Motorsport? Jeff Grubb wspomina o ciekawej sytuacji
Wojciech Gruszczyk | 27.11.2020, 19:07

W 2020 roku nie otrzymamy nowej odsłony serii Forza, a kilka miesięcy temu Microsoft zaprezentował zupełnie nowe wyścigi, jednak trudno w tym wypadku mówić o pełnej prezentacji. Sytuacja nie jest podobno przypadkiem, ponieważ w przyszłym roku może nadjechać Forza Horizon 5.

Microsoft posiada w swoich szeregach dwa zespoły pracujące nad serią Forza. W 2020 roku nie otrzymaliśmy nowego Motorsportu od Turn 10 Studios, ale deweloperzy ujawnili nowe wyścigi – niestety aktualnie otrzymaliśmy krótki teaser i czekamy na konkrety dotyczące gry.

Twórcy mogą jednak potrzebować więcej czasu, by zapewnić nam w pełni next-genową pozycję i według najnowszych przecieków – w przyszłym roku możemy zobaczyć Forzę Horizon 5. O takiej ciekawej sytuacji wspomniał Jeff Grubb:

„[...] nowa Forza Motorsport została ogłoszona kilka miesięcy temu, ale sądzę, że być może na początku zobaczymy nową Forzę Horizon, która ma szansę pojawić się w przyszłym roku.”

Dziennikarz jako pierwszy zdradził między innymi ostatnie plany Electronic Arts (powrót Mass Effecta oraz kolejny remaster serii Need for Speed) oraz w pewien sposób zapowiedział głośny ruch Microsoftu związany z Bethesdą. Teraz Grubb nie ma jeszcze ostatecznych informacji, ale jego wiadomość jest bardzo interesująca.

Jak wiadomo Playground Games zapowiedziało już nowe Fable, ale deweloperzy potrzebują kilku lat na przygotowanie RPG-a. Studio jednak posiada drugi zespół, który na pewno pracuje nad nową częścią serii Forza Horizon – w zeszłym roku informowaliśmy, że deweloperzy kompletowali ekipę od wyścigów.

Źródło: Twitter: GameLeaksRumors

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper