Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.04.2021 14:30
Super Mario Bros za 660 tysięcy
1058V

Super Mario Bros. właśnie pobiło niezły rekord. Zafoliowana wersja gry sprzedana za 660 tysięcy dolarów

Ile bylibyście w stanie dać za swoją ulubioną grę sprzed lat, która byłaby w stanie idealnym? Kilkaset złotych? Może kilka tysięcy? Niektórzy się nie patyczkują!

Kolekcjonerzy potrafią czasem przejść sami siebie. Na pewno każdy z Was pamięta batalię o prototyp Nintendo PlayStation albo aferę z wystawieniem specjalnych wersji kontrolerów. Wszystkie tego typu aukcje są prawdziwą gratką dla największych pasjonatów i graczy, którzy uwielbiają posiadać wyjątkowe oraz limitowane przedmioty w swoich prywatnych zbiorach.

Teraz jednak doszło do bezprecedensowej sytuacji. Zafoliowana i zabezpieczona gra Super Mario Bros. z 1985 roku została zakupiona na aukcji za 660 tysięcy dolarów! Nie zaskoczę chyba nikogo, jeśli napiszę, że jest to obecnie rekord. Wynika to z faktu, iż jest to najstarsza "zapieczętowana" kopia rzeczonego tytuły. Jest to przy tym jeden z rzadszych, czarnych wariantów z perforowaną, kartonową zawieszką. Jak możemy przeczytać w specjalnym oświadczeniu, nie zawiera kodu Game Pak NES-GP, co również ma ogromne znaczenie dla kolekcjonerów.

I jeśli sucha suma nie robi na Was wrażenia, warto wspomnieć, że jest to o 300 tysięcy więcej, niż kwota, za jaką sprzedano wspominany prototyp konsoli Nintendo PlayStation. Poprzedni rekord serii Mario należał natomiast do bardzo rzadkiego wariantu gry Super Mario Bros. 3, który został puszczony na aukcji za 156 tysięcy dolarów. Tak więc, choć wszystkie te sumy są kosmiczne, w tym przypadku mamy do czynienia z czymś nieporównywalnym.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2021/04/02/sealed-super-mario-bros-shatters-world-record-selling-for-660000

Tagi: New Super Mario Bros. Nintendo Nintendo EAD Super Mario Bros.