Iza Łęcka Iza Łęcka 02.04.2021 11:57
Tony Hawk's Pro Skater 1+2
1362V

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 w 120 fps to „game changer”. Xbox Series X oferuje najlepszą jakość rozgrywki

Digital Foundry wzięło na warsztat next-genowe wydanie Tony Hawk's Pro Skater 1+2, nie szczędząc pochwał za pracę wykonaną przez Vicarious Visions. Rozgrywka w 120 klatkach na sekundę to nowe doświadczenie, które powinni wypróbować wszyscy posiadacze PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 trafił na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S – w tym wypadku otrzymanie aktualizacji jest związane z dodatkową opłatą, jednak wiele na to wskazuje, że deweloperzy odrobili zadanie domowe, zapewniając znaczące usprawnienia. W Sieci pojawiły się wiadomości o problemach, ale zespół Digital Foundry ich nie doświadczył – dziennikarze podkreślają, że możliwym powodem może być fakt aktualizacji. Oni od razu pobrali wersje na PS5 i XSX|S.

Digital Foundry potwierdza, że produkcja otrzymała ulepszoną oprawę, którą dostrzeżemy nawet na Xboksie Series S. Odświeżony Tony Hawk na najmniejszym Xboksie wygląda lepiej niż wersja z Xboksa One X, co jest niemałą niespodzianką, gdy przeanalizujemy specyfikacje obu konsol.

Znacznie ciekawsze wnioski można sformułować w przypadku trybu wydajności – tutaj Tony Hawk's Pro Skater 1+2 działa w niemal stałych 120 klatkach na sekundę na wszystkich trzech systemach. Na PS5 i XSX produkcja celuje w dynamiczne 1440p (choć w przypadku PlayStation 5 wydawca wspominał o 1080p/120fps) z HUD-em w 4K. Najlepiej w tym wariancie pozycja prezentuje się na Xboksie Series X, gdyż odbiorcy mogą oczekiwać 1440p + 120 fps, natomiast w przypadku PS5 (i na wykorzystywanym do testów telewizorze Samsung NU8000) specjaliści wspominają o rozgrywce w 1080p. Na Xboksie Series S otrzymujemy 120 fps + 720-900p.

Dziennikarze wskazują, że na PlayStation 5 pojawiają się drobne spadki animacji, których nie dostrzegli nawet na Xboksie Series S, ale trudno je wyczuć podczas rozgrywki. Najlepszą wydajność oferuje Xbox Series X, który zapewnia niemal natywne 120 fps.

„Xbox Series X zdał egzamin celująco, podczas gdy na PlayStation 5 pojawiły się drobne problemy - nic wielkiego, ale zauważalne. Xbox Series S w zasadzie plasuje się pomiędzy tymi dwoma konsolami pod względem wydajności”.

Digital Foundry wspomina również o szybkości ładowania – podczas gdy na Xboksie One X etap ładował się w około 14,5 sekundy, obecny wynik spada do 3-4 sekund. PS5 ma przewagę 1 sekundy na Xboksami.

„THPS1+2 w 120 klatkach na sekundę jest po prostu genialny. Miejmy nadzieję, że problemy z poprawnym działaniem gry zostaną szybko rozwiązane, bo wrażenia dostarczane przez wszystkie next-genowe konsole są po prostu najwyższej klasy”.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-tony-hawks-pro-skater-1-2-xbox-series-x-s-playstation-5

Tagi: Activision Tony Hawk's Pro Skater 1 2 Tony Hawk's Pro Skater 1+2 Vicarious Visions