Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2021 14:03
Policja zatrzymała „największy na świecie” gang zajmujący się cheaterami w grach
2178V

Policja zatrzymała „największy na świecie” gang zajmujący się tworzeniem cheatów. Chińczycy zarobili miliony

Wielka akcja policji oraz przedstawicieli Tencentu pozwoliła rozbić gang, który zajmował się tworzeniem i sprzedawaniem cheatów do gier. Chińczycy generowali gigantyczne zyski, więc w końcu zostali dostrzeżeni przez służby oraz wydawcę.

BBC potwierdza interesującą wiadomość – policja z Kunshan wraz z przedstawicielami Tencentu rozbili gang zajmujący się tworzeniem i sprzedawaniem nielegalnego oprogramowania do sieciowych produkcji. Na ich liście znajdował się między innymi Overwatch oraz Call of Duty Mobile.

Oszuści wygenerowali około 76 mln dolarów przychodów z abonamentów, które systematycznie otrzymywali od swoich klientów. BBC potwierdza, że dzięki konfiskacie udało się zabezpieczyć przedmioty warte około 46 mln dolarów – Chińczycy posiadali między innymi kilka luksusowych samochodów.

Zainteresowani płacili twórcom cheatów od 20 dolarów za dzień lub nawet do 200 dolarów na miesiąc za dostęp do programów. Akcja policji pozwoliła aresztować 10 osób – według władz była to „największa na świecie” firma zajmująca się tworzeniem cheatów. Oszuści sprzedawali swoje produkty do „setek krajów i regionów” i zarabiali gigantyczne pieniądze.

Warto przypomnieć, że z oszustwami w grach mierzą się najwięksi producenci – zespoły Activision przykładowo systematycznie banują graczy z Call of Duty Warzone, a Sony nawiązało współpracę z Denuvo, by zabezpieczyć społeczność PS5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/police-bust-worlds-biggest-games-cheat-business-and-seize-50m/

Tagi: cheat oszustwo pc playstation 5 ps5 tencent