Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2021 13:55
PS5 x Denuvo
2608V

PS5 skorzysta z Denuvo. Technologia ma „pomóc położyć kres oszustom”

Denuvo może wkrótce być wykorzystywane przez wielu twórców gier na konsole. Producent dołączył do „ekskluzywnego programu PlayStation 5 Tools and Middleware”, by zapewnić nowy anty-cheat w grach na PS5.

Denuvo jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa gier, ale nadal pojawiają się negatywne komentarze graczy, według których technologia znacząco wpływa na jakość produkcji przykładowo obniżając płynność rozgrywki. W wielu przypadkach po pewnym czasie od premiery, twórcy rezygnują z zabezpieczeń i „uwalniają” swoje produkcje.

Producent najwidoczniej nawiązał współpracę z Sony, ponieważ w specjalnym komunikacie potwierdził, że już teraz Denuvo zabezpiecza ponad 1000 gier, ale kolejni deweloperzy będą mogli korzystać z rozwiązań korporacji.

„Dziś, jako członek ekosystemu graczy, Denuvo będzie kontynuować swoją misję przywracania uczciwości i radości z gry poprzez udostępnienie swojego rozwiązania Anti-Cheat wszystkim deweloperom, którzy chcą chronić swoje gry i graczy przed hakerami i oszustami na PlayStation 5. Według Global Gaming Survey, 77% graczy przyznaje, że zostało zniechęconych do gry z powodu oszustw, co stwarza ogromne ryzyko dla monetyzacji gier.”

Narzędzia Denuvo pozwalają chronić rozgrywkę online oraz offline, a według dostępnych informacji – już od premiery PS5 część deweloperów korzysta z rozwiązań firmy, by zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia. Firma podkreśla, że technologia została przygotowana przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i entuzjastów elektronicznej rozgrywki i „nie ma negatywnego wpływu na wydajność gry, a jej nieinwazyjna metodologia sprawia, że nigdy nie wpływa na proces pracy dewelopera”.

Tak swoją propozycję przedstawił Reinhard Blaukovitsch, dyrektor zarządzający Denuvo, Irdeto:

„Oszukiwanie rujnuje gry wideo dla uczciwych graczy. Może to prowadzić do zmniejszenia zaangażowania, ruchu w grze i kurczących się przychodów wydawców produkcji. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy pomóc najbardziej utalentowanym deweloperom na świecie w dostarczaniu bogatych doświadczeń dla graczy na PlayStation 5."

Źródło: https://irdeto.com/news/denuvo-joins-exclusive-playstation5-tools-and-middleware-program-to-offer-anti-cheat-technology-to-game-developers/

Tagi: Denuvo playstation 5 ps5 sony