Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2021 18:07
Ghost of Tsushima PS4 PS5 - Sony
1897V

Ghost of Tsushima ze znakomitym wynikiem sprzedaży. Sony potwierdza sukces ekskluzywnej gry

Sony właśnie potwierdziło prace nad filmową adaptacją przygody samuraja, a jednocześnie korporacja przedstawiła aktualny wynik sprzedaży gry. Ghost of Tsushima to jeden z największych sukcesów studia na poprzedniej generacji. Poznajcie szczegóły.

Ghost of Tsushima zadebiutował na rynku 17 lipca 2020 roku i jest to ostatnia duża, ekskluzywna produkcja przygotowana z myślą o PlayStation 4. Teraz zespoły Sony pracują już nad pozycjami dla dwóch generacji lub wyłącznie dla PlayStation 5.

Sony właśnie potwierdziło prace nad filmową adaptacją przygody Jina Sakaiego, a jednocześnie poznaliśmy najnowszy rezultat osiągnięty przez produkcję. Gracze kupili już ponad 6,5 mln egzemplarzy Ghost of Tsushimy! Jest to naprawdę mocny wynik biorąc pod uwagę, że tytuł trafił wyłącznie na sprzęt japońskiej korporacji.

W listopadzie Sony potwierdziło, że Ghost of Tsushima osiągnął 5 mln sprzedanych sztuk i jest to jednocześnie najszybciej sprzedające się nowe IP przygotowane przez zespoły korporacji z myślą o PlayStation 4.

Na blogu PlayStation pojawiło się osobiste podziękowanie dla fanów od Nate'a Foxa, reżyser Ghost of Tsushimy:

„Wiem, że wypowiadam się w imieniu wszystkich w Sucker Punch, przesyłając ogromne DZIĘKUJĘ fanom Ghosta. Wasze wsparcie dla gry jest tym, co sprawia, że takie okazje jak film stają się rzeczywistością. To była szczera przyjemność sprawdzać Wasze zdjęcia z Photo Mode i walczyć z Wami w Legendach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy brać udział w tej przejażdżce razem z wami”.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/03/25/a-ghost-of-tsushima-movie-is-in-the-works/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch