Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2021 16:22
The Last of Us i Uncharted
4307V

The Last of Us i Uncharted łączy jedno uniwersum? Gracz odnalazł zaskakujące powiązanie

Naughty Dog może budować jedno wielkie uniwersum, w którym choć kiedyś poszukiwacze skarbów wiedli stosunkowo spokojne życie, to jednak dramatyczne wydarzenia doprowadziły mieszkańców do walki o przetrwanie. Według nowej teorii – The Last of Us i Uncharted łączy jedno uniwersum.

Od lat gracze starają się dowiedzieć, czy The Last of Us i Uncharted są ze sobą połączone. Zainteresowani znajdują kolejne Easter Eggi, które mają w większy lub mniejszy stopniu potwierdzać koncepcję jednego wielkiego uniwersum.

Najnowsze znalezisko ponownie rozbudziło fanów Naughty Dog, ponieważ deweloperzy wyraźnie łączą oba światy – i to już nie tylko dorzucając do gier przedmioty kojarzone z bohaterami obu serii. Studio potwierdza, że w The Last of Us oraz Uncharted znajduje się ta sama lokacja.

Gracz odnalazł w Uncharted 4: Kres złodzieja (16 rozdział) fiolkę z lekami, która pochodzi z „Westons Pharmacy” – jeśli uważnie graliście w The Last of Us Left Behind oraz The Last of Us 2 (alternatywna lokacja) to mogliście trafić właśnie do tej apteki.

Nie jest to kolejny pierścień, który został dodany do The Last of Us, a deweloperzy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że oba światy są ze sobą połączone. Jest to oczywiście wyłącznie teoria sympatyków – tylko Neil Druckmann może nam ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy obie produkcje łączy jeden świat.

The Last of Us i Uncharted - apteka

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-2-easter-egg-proves-uncharted-4-shares-the-same-universe

Tagi: The Last of Us the last of us 2 the last of us: left behind uncharted Uncharted 4: Kres Złodzieja