Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2021 14:19
NVIDIA Ada Lovelace x Switch Pro
1736V

Nintendo Switch Pro z next-genowym GPU NVIDIA Ada Lovelace? Japończycy mogą zaskoczyć mocą konsoli

Pojawiły się kolejne przecieki dotyczące nowego Nintendo Switcha. Teraz jeden z bardzo znanych informatorów potwierdzających ruchy firmy NVIDIA wspomniał, że nowa konsola Nintendo ma wykorzystać next-genowy GPU na nowej architekturze Ada Lovelace.

Systematycznie napływają kolejne przecieki dotyczące nowego Nintendo Switcha. Jest to podobno możliwe, ponieważ sprzęt miał już trafić w ręce deweloperów, ale dodatkowo dziennikarze wyciągają informacje od firm współpracujących z Nintendo.

Wczoraj Bloomberg otrzymał szczegóły dotyczące wsparcia NVIDIA DLSS w nowym Nintendo Switchu, a teraz Kopite7kimi, który poprawnie przewidział specyfikację NVIDIA Ampere na miesiące przed premierą, wspomniał, że sprzęt Big N ma korzystać z zupełnie nowego układu „ada”.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to Nintendo Switch Pro zostanie wyposażony w nową architekturę, która ma odpowiadać za „GPU nowej generacji firmy NVIDIA”. Ada ma trafić do komputerów stacjonarnych, ale także konsol.

Architektura NVIDIA Ada Lovelace byłaby bezpośrednim następcą Ampere i choć producent rozwija także nową technologię nazwaną „Hopper”, to właśnie Adam a być przeznaczona stricte dla graczy.

Źródło: https://videocardz.com/newz/next-gen-nintendo-switch-rumored-to-feature-nvidia-ada-lovelace-gpu-architecture

Tagi: ADA Nintedo nintendo switch pro NVIDIA Ada Lovelace switch