Twórcy Dishonored chwalą Xbox Game Pass. Usługa pozwoli twórcom na kreatywność

Gry
1028V
Twórcy Dishonored chwalą Xbox Game Pass. Usługa pozwoli twórcom na kreatywność
Iza Łęcka | 24.03.2021, 12:17

Arkane Studios prawdopodobnie pracuje nad przynajmniej jedną niezapowiedzianą produkcją, która może zadebiutować wyłącznie na Xboksach Series X|S, Xboksie One i komputerach osobistych. Twórcy nie ukrywają swojego zadowolenia z wykupienia przez Microsoft, bowiem nadal będą mogli skupić się na projektowaniu efektownych gier.

W marcu Microsoft oficjalnie zakończył transakcję przejęcia Bethesdy, dzięki czemu ekipa Phila Spencera została wzbogacona o osiem nowych zespołów, wśród których znajdują się autorzy serii Dishonored. Arkane Lyon pracuje nad Deathloop, natomiast nadal do oficjalnej wiadomości nie zostało przekazane, nad jaką pozycją skupia się główny zespół Arkane Studios. Według plotek deweloperzy tworzą Dishonored 3.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio aktualnie intensywnie promuje pozycję zmierzającą na PlayStation 5 i PC, dlatego Dinga Bakaba (reżyser Deathloop) rozmawiał z dziennikarzami Press Start. Twórca nie ukrywał, że został zaskoczony przejęciem Bethesdy:

„To było dość zaskakujące, powiedziałbym. To było nieoczekiwane, do pewnego stopnia... [ale] po chwilowym zaskoczeniu, okazało się to sensowne. Przede wszystkim, jesteśmy bardzo kreatywni, zmotywowani i naprawdę zależy nam na robieniu gier, które są oryginalne, mają charakter i styl”.

Bakaba nie szczędził pochwał, mówiąc o Xbox Game Pass. Dzięki usłudze gry ekipy cieszą się odpowiednio dużym zainteresowaniem, co dodatkowo pozwoli Arkane pozostać bardzo kreatywnym studiem:

„Możliwość bycia częścią ekosystemu Xbox Game Pass sprawia, że sytuacja ma się dla nas nieco inaczej, ponieważ możemy zajmować miejsce w tej usłudze i nadal będziemy tworzyć takie gry, jakie robimy i ulepszać je. […] To usługa, która pozwoli nam pozostać kreatywnymi i zyskać publiczność oraz rozwijać te relacje, co  jest naprawdę ekscytujące”.

Twórca nie ukrywa, że spotkał się z niezwykle pozytywnymi reakcjami po dołączeniu Dishonored, Dishonored 2 i Prey do Xbox Game Pass – gracze zdecydowanie mówili, że muszą sprawdzić wskazane produkcje.

Źródło: https://press-start.com.au/news/playstation/2021/03/23/deathloops-developers-were-surprised-by-xboxs-acquisition-of-bethesda/

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper