Iza Łęcka Iza Łęcka 18.03.2021 13:02
Deathloop główny bohater
727V

Deathloop w 4K i 60 fps na PS5. Arkane Lyon pamięta o wsparciu ray tracingu

W 2021 roku Deathloop zadebiutuje na dwóch platformach – jeśli planujecie zapoznać się z dynamicznym tytułem na PS5, to spodziewajcie się rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Studio zaktualizowało informacje w PlayStation Store.

Zespół Arkane Lyon powinien właśnie kończyć prace nad Deathloop. Do premiery pozostało coraz mniej czasu – w maju tytuł zawędruje na PS5 i PC, więc na PlayStation Store zostały dodane nowe wiadomości dotyczące strzelanki. Gra zaoferuje szybkie wczytywanie, ponadto autorzy podkreślają, że sympatycy szybkich starć doświadczą „niesamowitej grafiki”.

Deathloop zadziała na PlayStation 5 w rozdzielczości 4K z 60 klatkami na sekundę z wykorzystaniem HDR, ale deweloperzy nie zapomnieli także o ray tracingu:

„Niesamowita grafika: Konsola PS5 ożywia niepowtarzalną wizję artystyczną Arkane jak nigdy wcześniej. Gracze mogą podziwiać oszałamiający graficznie świat DEATHLOOP, inspirowany latami 60., w przepięknym 4K i 60fps, z HDR, cieniami korzystającymi z technologii raytracingu i okluzją otoczenia”.

Studio Microsoftu wykorzysta również unikalne funkcje kontrolera DualSense, dlatego w trakcie rozgrywki odczujemy różnice w każdej broni, natomiast pojedyncze starcia zaoferują nowe doświadczenie. Zespół wykorzysta wsparcie haptycznych wibracji:

„Adaptacyjne efekty „Trigger”: zapewniają nowe poziomy zanurzenia w świecie. Każda broń w arsenale różni się czułością spustu. Zablokowane przyciski ostrzegają graczy o tym, że broń się zacięła. Prawidłowy lub błędny atak maczetą to inne wrażenia. Dzięki adaptacyjnym efektom „Trigger” każde starcie wydaje się być unikatowe w rękach gracza. Wrażenia dotykowe: System wrażeń dotykowych pozwala graczom poczuć grę jak nigdy wcześniej w FPS. Każda zdolność i broń w Twoim arsenale zapewnia unikatowe wrażenia. Każdy rodzaj ruchu (bieganie, wspinanie się i zakradanie) to inne uczucie. Gracze poczują kontrast pomiędzy powierzchniami walcząc w oszałamiającym otoczeniu”.

Sprawdźcie ostatni efektowny fragment rozgrywki przedstawiający bronie wykorzystywane w Deathloop.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/games/deathloop/

Tagi: Arkane Lyon Bethesda Softworks Deathloop PS5