Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2021 14:32
Dishonored 3
841V

Twórcy Dishonored i Prey pracują nad nową produkcją. Arkane szykuje niespodziankę

Arkane Studios rozwija nie tylko Deathloop. Główny zespół odpowiedzialny za Dishonored i Prey rozpoczął już prace nad nowym tytułem i nad produkcją czuwa reżyser wszystkich przygód Corvo Attano.

Deathloop zmierza aktualnie wyłącznie na PlayStation 5 i PC, ale wiele na to wskazuje, że jest to wyłącznie mniejszy projekt, za który nie odpowiadają najważniejsi pracownicy Arkane Studios. Sytuację przybliżył Harvey Smith – deweloper udzielił wywiadu i ujawnił bardzo ważny szczegół.

Twórca oraz reżyser całej serii Dishonored potwierdził, że zespół jest podzielony na dwa (Lyon / Austin) i jednak deweloperzy rozwijają dwie zupełnie różne produkcje. Harvey Smith ma okazję rozwijać tajny projekt z autorami Dishonored oraz Prey:

„Dinga Bakaba [reżyser gry] i Sébastien Mitton [dyrektor artystyczny] są w Lyonie, ale ja pracowałem z nimi nad Dishonored 1 z Austin. Współpracowaliśmy między Lyonem i Austin przy pierwszym Dishonored, a potem przy Dishonored 2 przeprowadziłem się do Lyonu i byłem tam przez cztery lata. Raph został w Austin i pracował w Prey z Ricardo Barem i Susan Kath oraz z ludźmi, z którymi teraz tam pracuję. Pod koniec Dishonored 2 wróciłem do Austin. Nie zajmuje się Deathloop, pracuję nad czymś innym z chłopakami, którzy zrobili Dishonored i Prey”.

Czy możemy liczyć na Dishonored 3? Trzeba na pewno przypomnieć, że choć w swoim czasie pojawiły się doniesienia o wstrzymaniu rozwijania tej serii, to jednak studio zdążyło już zaprzeczyć tej informacji.

Dishonored 3 byłby na pewno ciekawym tytułem, który mógłby rozbudować ofertę Xboksów Series X|S.

Źródło: https://gamingbolt.com/dishonored-and-prey-team-is-working-on-a-new-unannounced-project

Tagi: Arkane arkane studios dishonored Dishonored 2 Dishonored 3