Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.03.2021 18:54
Returnal
1035V

Returnal z bardzo interesującą funkcją łączącą graczy

Twórca Returnal ujawnił dwie interesujące funkcje, którymi możemy się zainteresować będąc podłączonym do sieci.

Do premiery Returnal, ciekawie zapowiadającego się roguelike'a okraszonego wciągającą historią fabularną, pozostało już jedynie 41 dni. Jest to ekskluzywna produkcja zmierzająca jedynie na PlayStation 5, więc nie dziwi fakt, że Sony ciągle opowiada o niej na swoim blogu.

Na ww. witrynie pojawił się w ostatnim czasie wpis Grega Loudena, osobę odpowiedzialną za narrację w Returnal. Opisał on, że nadchodząca gra w interesujący sposób połączy graczy za sprawą asynchronicznej rozgrywki wieloosobowej, którą mogliśmy spotkać już w innych tytułach.

W trakcie zwiedzania tętniących życiem terenów natrafimy na swego rodzaju nieśmiertelniki, z którymi będziemy mogli wejść w interakcję. Spowoduje to wyświetlenie na naszym ekranie krótkiego fragmentu pokazującego, w jaki sposób zginął dany gracz. Po jego obejrzeniu będziemy mogli go pomścić (można założyć, że potwór, który okazał się od niego silniejszy, zostanie specjalnie oznaczony na mapie, a za wyeliminowanie go zostaniemy sowicie wynagrodzeni), tudzież zebrać jego wyposażenie, które wskutek śmierci pozostawił na pastwę losu. Housemarque zaznaczyło jednak, że aby cieszyć się tymi funkcjami, musimy być podłączeni do sieci.

Korzystając z okazji, zachęcam do zerknięcia na zwiastun fabularny, w którym usłyszycie także polski dubbing. A ten wypada naprawdę nieźle.

Źródło: https://gamingbolt.com/returnal-developer-details-asynchronous-multiplayer

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment