Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2021 19:45
Auto HDR Windows PC
1204V

Microsoft zaskakuje. Funkcja Xbox Auto HDR będzie dostępna na PC

Microsoft właśnie potwierdził bardzo ciekawą wiadomość dla graczy, którzy ogrywają największe produkcje na PC. Firma zadba o dodanie funkcji Auto HDR z Xboksów, by także na komputerach osobistych gracze mogli doświadczyć ulepszonego obrazu.

Auto HDR zostało przedstawione przez Microsoft w zeszłym roku i funkcja zbiera pochwały, ponieważ amerykańska korporacja potrafi znacząco upiększyć gry. Teraz jednak możemy potwierdzić, że amerykańska kooperacja zapewni opcję na PC.

Propozycja będzie dostępna w ponad 1000 produkcjach na PC i firma aktualnie testuje Auto HDR na PC z systemami Windows 10. Gracze muszą oczywiście posiadać odpowiedni monitor lub telewizor ze wsparciem HDR.

„Podczas gdy niektóre studia opracowują gry na komputery PC z HDR, tworząc je natywnie dla HDR, Auto HDR dla PC wykorzysta gry DirectX 11 lub DirectX 12 SDR i inteligentnie rozszerzy zakres kolorów/jasności do HDR”.

Powyższe słowa powiedziała Hannah Fisher, menedżer programu DirectX w firmie Microsoft, która podkreśliła, że funkcja zapewni graczom nowe, niesamowite wrażenia i pozwoli w pełni wykorzystać posiadany sprzęt.

Microsoft podkreśla, że Auto HDR na PC jest wciąż testowany i dostępny dla uczestników programu Windows Insiders. Opcja będzie włączona automatycznie, ale oczywiście zainteresowani mogą z niej zrezygnować.

Auto HDR Windows PC

Źródło: https://www.theverge.com/2021/3/17/22336240/microsoft-windows-10-auto-hdr-pc-gaming-directx-11-12

Tagi: auto hdr pc windows Xbox