Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.10.2020 19:38
Xbox Series X
4251V

Xbox Series X auto HDR zachwyca. Technologia oferuje „oszałamiające rezultaty”

Microsoft bardzo mocno stawia na wsteczną kompatybilność i korporacja zamierza nie tylko ulepszać gry przyspieszać rozgrywkę i oferować wyższą rozdzielczość. Funkcja Auto HDR poprawi jakość oprawy w wielu grach i już teraz opcja zapewnia „oszałamiające rezultaty”.

Xbox Series X jest testowany przez kolejne redakcje. Otrzymaliśmy już pozytywne informacje o szybkości konsoli oraz możliwości ulepszenia jakości oprawy, ale teraz Jeff Grubb postanowił pochylić się nad funkcją Auto HDR. Dziennikarz przez blisko tydzień testował opcję na wielu grach ze wstecznej kompatybilności i jego wnioski są bardzo pozytywne.

Redaktor skorzystał z pomocy Adama Fairclougha (ekspert w dziedzinie HDR), który potwierdził, że HDR w prezentowanych grach dochodzi do 1000 nitów – jest to złoty standard dla takiego podświetlenia obrazu.

Microsoft wykorzystuje sztuczną inteligencję, by w każdym tytule z Xboksa, Xboksa 360 oraz nawet Xboksa One zapewnić HDR. Firma stworzyła specjalne oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe, która uczy się jak poprawić jakość obrazu i automatycznie stosuje to we wszystkich produkcjach.

Na opublikowanym materiale zobaczycie świetne wykorzystanie automatycznego HDR, ponieważ w wielu produkcjach nowa technologia oferuje świetne odświeżenie pozycji. Grubb podkreśla, że zmiany są widoczne i to w mniejszych oraz większych grach.

Źródło: https://venturebeat.com/2020/10/06/xbox-series-xs-machine-learning-auto-hdr-renders-stunning-results/

Tagi: auto hdr HDR xbox Xbox Series S Xbox Series X xbox series x|s