Iza Łęcka Iza Łęcka 29.09.2020 08:13
Xbox Series X i Xbox Series S
2470V

Xbox Series X|S posiadają funkcję „Auto HDR”. Microsoft automatycznie ulepsza gry

Microsoft już kilka miesięcy temu wspominał o rozbudowanych możliwościach wstecznej kompatybilności na nowej generacji, a teraz możemy potwierdzić, że funkcja Auto HDR będzie dostępna od premiery. Nie wszystkie gry muszą z niej korzystać, jednak w wielu przypadkach sztuczna inteligencja automatycznie ulepszy produkcje.

Wybrani dziennikarze z całego świata otrzymali już konsolę nowej generacji Microsoftu i pierwsze opinie dotyczące Xboksa Series X są jednoznaczne. Next-gen amerykańskiej korporacji znacząco przyspiesza ładowanie gier z poprzedniej generacji, a fachowy test pokazuje, że tytuły działają znacznie płynniej.

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza znacząco ulepszyć gry z poprzednich generacji, a Xbox Series X będzie poprawiał wygląd gier i ich działanie bez jakichkolwiek aktualizacji przygotowanych przez deweloperów. Obecnie możemy potwierdzić, że konsola automatycznie włącza także HDR. Urządzenie może aktywować funkcję w tytułach, które nie otrzymały wsparcia HDR, co stanowi bardzo ciekawą opcję.

Aktualnie nie wszystkie gry z włączonym HDR prezentują się zadowalająco (w niektórych pojawiają się niezamierzone efekty), ale są produkcje, które wyraźnie zyskują dzięki Auto HDR. Opcja jest domyślnie wyłączona w niektórych tytułach:

„Mówiąc dokładniej [Xbox Series X- red.] używa Auto HDR - algorytmu AI, który odwzorowuje istniejącą zawartość SDR na przestrzeń HDR. Działa on na większości gier nie obsługujących technologii HDR i jestem zaintrygowany tym, jak będzie działać na wielu innych grach.”

Działanie funkcji możemy zaobserwować między innymi Grand Theft Auto 4, choć w tym wypadku pojawił się problem z dwoma elementami (jasną kurtką NPC i oznaczeniami na drodze). W tytułach, w których efekt nie działa poprawnie, Microsoft wyłącza Auto HDR.

Musimy jednak zauważyć, że żadna z produkcji wciąż nie otrzymała „ulepszeń do Xboksa Series X|S”, więc dopiero w przyszłości otrzymamy gry, które faktycznie w pełni skorzystają z next-genowej mocy. Teraz konsola sama ulepsza lub przyspiesza rozgrywkę.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-series-s-has-an-auto-hdr-option-that-can-be-enabled-on-all-titles

Tagi: auto hdr Microsoft Xbox Series S Xbox Series X