Iza Łęcka Iza Łęcka 16.03.2021 13:41
Wolka Monolith Films
645V

Wolka to kryminał z Olgą Bołądź w roli głównej. Zwiastun zapowiada klimatyczną historię

Już wkrótce w polskich kinach zadebiutuje „Wolka”, czyli kryminał, za który odpowiada Árni Ásgeirsson, twórca „Więzów rodzinnych”, „Wiru” i „Odlotowy nielot”. W najnowszym filmie islandzkiego reżysera wystąpi kilku polskich aktorów.

„Wolka” to islandzka intryga utrzymana w „klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów”, która przedstawi historię „silnej, bezkompromisowej kobiety". W główną bohaterkę wciela się Olga Bołądź, gwiazda „Służb specjalnych”, obok której pojawią się między innymi Eryk Lubos, Anna Moskal, Marianna Zydek oraz Jan Cięciara.

Film przedstawi historię Anny, która po odsiadce w więzieniu postanawia wyrównać rachunki z Dorotą. Kobieta przeniesie się na odległą Islandię, gdzie będzie zmuszona ukrywać swoją prawdziwą tożsamość:

„Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie”.

Zgodnie z planami Monolith Films „Wolka” trafi na wielki ekran, co powinno zainteresować widzów, którzy liczą na trzymające w napięciu europejskie kino. Dystrybutor nie przedstawił jednak szczegółów dotyczących premiery, co najpewniej jest spowodowane niepewną sytuacją polskich kin.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją nowej „Ligi Sprawiedliwości”Sprawdźcie także nasze wrażenia z wydania Blu-ray filmu „Mulan”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: film Monolith Films Olga Bołądź thriller trailer Wolka zwiastun