Iza Łęcka Iza Łęcka 16.03.2021 07:00
PS5 konsola Sony
2488V

PS5 ma nową, ukrytą przeglądarkę. Możną ją obsługiwać za pomocą myszki i klawiatury

Sony jeszcze nie zdecydowało się na dodanie do PS5 ogólnodostępnej przeglądarki internetowej, jednak konsola bez przeszkód radzi sobie z dostępem do różnych stron. Musicie jedynie posiadać darmowy War Thunder.

W czasie premiery PS5 pisaliśmy na naszym portalu o ukrytej przeglądarce w sprzęcie Sony, jednak program posiadał kilka wyraźnych ograniczeń. Obecnie gracze radzą sobie z nietypową decyzją japońskiego przedsiębiorstwa, wysyłając w wiadomościach odnośniki, które oferują możliwość uruchamiania wybranych witryn – niektórzy przesyłają sobie nawet filmiki z YouTube'a, a dzięki funkcji konsoli mogą je oglądać podczas gry.

Japończycy jak dotąd nie zdecydowali się na wprowadzenie przeglądarki, z której można by było korzystać przy użyciu zestawu składającego się z klawiatury i myszki. O dziwo, trudności w pewien sposób naprawia War Thunder. W tytule studia Gaijin Entertainment możemy uzyskać „Więcej informacji”, a szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej zespołu. Wystarczy kilka kliknięć, by móc wpisywać treści chociażby w Google.

War Thunder oferuje możliwość rozgrywki przy użyciu klawiatury i myszki, co po wykonaniu wyżej opisanych kroków daje umożliwia sprawdzanie treści za pomocą sprzętu podłączonego do PS5.

Warto przypomnieć, że Xboksy Series X|S i Xbox One oferują komfortowy dostęp do przeglądarki, a najnowsza wersja zapewni możliwość korzystania z Google Stadii i GeForce Now.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/03/war_thunder_workaround_adds_usb_mouse_support_to_ps5s_secret_web_browser

Tagi: playstation 5 przeglądarka internetowa ps5 sony