Iza Łęcka Iza Łęcka 08.03.2021 08:20
Xbox x Stadia
2602V

Xbox Series X|S i Xbox One otrzymały nową przeglądarkę, która pozwala włączać gry ze Stadii

Pierwsi testerzy Microsoftu otrzymali już dostęp do nowej wersji przeglądarki Edge, która dzięki silnikowi Chromium może zapewnić dostęp między innymi do katalogu Stadii, xClouda, a nawet GeForce Now. Klienci nie będą musieli czekać na udostępnienie aplikacji, by móc zapoznać się z katalogiem platform działających na chmurze.

Microsoft planuje umożliwić korzystanie z katalogu Cloud Gamingu na Xboksie dzięki stosownej aplikacji, co znacząco przyspieszy dostęp do gier, choć rozwiązanie to w zasadzie wydaje się już niepotrzebne, bowiem może być uzyskane z poziomu przeglądarki internetowej.

Testerzy z grupy Alpha Skip-Ahead przystąpili do sprawdzania ulepszonej wersji Microsoft Edge, której silnik został zmieniony na Chromium. Przeglądarka działa na Xboksach Series X|S i Xboksie One, dlatego możemy się spodziewać, że w przyszłości wszyscy posiadacze Xboksów dwóch generacji otrzymają dostęp do wielu różnorodnych opcji.

Jak stwierdził między innymi Brad Sams, w ten sposób korporacja z Redmond może zapewnić graczom dostęp do platform streamingowych i nie mówimy tutaj wyłącznie o grach oferowanych przez Microsoft, ale również przez Google bądź Nvidię.

Obecnie odbywają się pierwsze testy, tymczasem jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już wkrótce wielu graczy otrzyma dostęp do odnowionej przeglądarki, która powinna interesująco rozbudować możliwości Xboksów Series X|S i Xboksów One. Przypomnijmy, że Amerykanie sprawdzają rozgrywkę w chmurze w wyższej rozdzielczości.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-google-stadia/

Tagi: edge Microsoft Stadia Xbox One Xbox Series X|S