Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2020 09:48
PS5 przeglądarka
5238V

PS5 posiada ukrytą przeglądarkę. Jak z niej skorzystać?

W systemie PS5 nie znajdziecie łatwo dostępnej przeglądarki, jednak poprzez ustawienia konsoli, po kilku działaniach, pojawia się, nieco okrojona, możliwość dostępu do stron www. Nie musieliśmy długo czekać, by ukryty element PlayStation 5 został odnaleziony.

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, Sony nie zamierza udostępnić przeglądarki w systemie PlayStation 5, jednak adnotacja udostępniona w ustawieniach sprawiła, że część graczy doszukało się ukrytej opcji PS5. Redaktorzy Arstechnica znaleźli możliwość przeglądania stron www, choć wszystko sprowadza się do przeglądania treści udostępnionych przez Twittera.

Posiadacze PS5 mogą w ustawieniach znaleźć podręcznik użytkownika, który nie znajduje się w systemie PlayStation 5, a na specjalnie przygotowanej, zewnętrznej stronie. W tym miejscu możemy przeglądać informacje o użytkowaniu next-gena Sony, ale zablokowane jest wprowadzanie własnych treści. Mimo to udowodniono, że przeglądarka (choć w ograniczony sposób) jest dostępna na PS5.

PlayStation 5 posiada jednak dostęp do Twittera, a w ustawieniach znajdziecie zakładkę „Łącz z innymi usługami". Pragnąc połączyć się z serwisem społecznościowym, wystarczy kliknąć na małe logo, by otworzyła się przeglądarka z prośbą o zalogowanie na Twitterze.

Tutaj również nie będziemy mieć możliwości, by wpisywać treści na pasku URL, jednak po zalogowaniu się na serwisie, przeglądając treści w nim udostępniane, przejdziemy na kolejne witryny. Każdy link jest aktywny, więc pomyślnie sprawdzicie treści na każdej stronie, której wzmianki (odnośnik) znajdziecie na Twitterze – pomocna będzie wyszukiwarka, a do jej obsługi wykorzystać możecie podłączoną na USB klawiaturę. Obecnie w tej formie PS5 nie obsługuje myszki.

Sprawdźcie naszą recenzję PS5 i kontrolera DualSense.

Źródło: https://arstechnica.com/gaming/2020/11/the-playstation-5-has-a-hidden-web-browser-heres-how-to-find-it

Tagi: playstation 5 przeglądarka ps5 Sony