Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.03.2021 09:30
The Elder Scrolls Online liczba graczy
1052V

The Elder Scrolls Online cały czas rośnie! Bethesda może pochwalić się ponad 18 milionami graczy

Ekipa z Bethesda Softworks, która odpowiada za znakomitą formułę MMORPG w świecie Tle Elder Scrolls, może świętować - na serwery cały czas przybywają nowi gracze.

The Elder Scrolls Online to jawny przykład tego, że w dzisiejszych czasach wciąż można zrobić dobrego przedstawiciela MMORPG, który będzie cieszył się niesamowitą popularnością. Oczywiście stoi za tym ogrom pracy oraz dążenie do ciągłego rozwoju projektu. Fani praktycznie co pół roku mogą liczyć na ogromne rozszerzenia, które rozwijają znany świat - a najnowszym są Wrota Oblivionu, które dołożą koleją cegiełkę do uniwersum.

Najnowsze dane pozwalają sądzić, że tego typu działania przynoszą naprawdę pozytywne efekty. Zdradzono to podczas rozmów przy okrągłym stole, po tym, jak Microsoft zakupił Bethesdę. Jak ujawnił bowiem dyrektor ZeniMax Online Studios, Matt Firior, liczba graczy The Elder Scrolls Online przekroczyła 18 milionów. Co bardzo ciekawe, w samym ubiegłym roku doszły aż 3 miliony nowych.

Mężczyzna wspomniał także, że na samym początku, gdy projekt debiutował siedem lat temu, pojawiła się masa problemów z grą, a gracze byli niezadowoleni. Poświęcono jednak dużo czasu, by dziś z dumą mówić o tym tytule i rozwijać go z każdym kolejnym miesiącem. Cóż, ciężko nie zauważyć ogromu zmian oraz ciężkiej pracy, które miały miejsce w związku z tym tytułem. Sam wynik natomiast świetnie odpowiada na pytanie, dlaczego wciąż czekamy na TES VI.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-elder-scrolls-online-has-reached-over-18-million-players

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios